Bolt v lize? To by byla fraška, pustil se do sprintera irský reprezentant

Marek Janoš Marek Janoš
16. 11. 2018 15:26
Usain Bolt, který se po konci své běžecké kariéry snaží uchytit jako profesionální fotbalista, schytal kritiku. Naposledy mu nevyšlo angažmá v Austrálii. Bolt se ale nevzdává, spoléhá na podporu světových hvězd jakými jsou Paul Pogba nebo Raheem Sterling.
Usain Bolt v dresu Central Coast Mariners
Usain Bolt v dresu Central Coast Mariners | Foto: ČTK

Do Bolta se pustil irský reprezentant Andy Keogh. "Má první dotek jako trampolína, všechno se od něj odráží," rýpl si někdejší hráč Leedsu, Wolverhamptonu nebo Cardiffu.

Keogh hraje za aktuálně první tým australské ligy Perth Glory. "Jsem rád, že to přitáhlo k australské lize pozornost, ale že by ji Bolt hrál? To ne," pokračoval Keogh. "Fotbalista z něj nebude. Možná má potenciál, ale kdyby měl hrát ligu, bude to nefér vůči profesionálům. Chápu marketing, ale pokud dostane smlouvu, bude to z fotbalového hlediska fraška," rozohnil se irský hráč.

Dvaatřicetiletého atleta, který má osm zlatých z olympijských her, to nenechalo chladným. "Z takových poznámek si nic nedělám, směju se jim," řekl Bolt pro Sky Sports. "Potkal jsem Patricka Vieiru, mluvil jsem s Pogbou a Sterlingem. Podporovali mě, říkali, že to můžu dokázat," odpověděl Bolt, který se stále chce stát profesionálním fotbalistou.

Naposledy působil v australském Central Coast Mariners. Klub mu dokonce nabídl smlouvu, ale s Boltem se nakonec nedohodl. "Nejde mi o peníze. Jdu si za snem a chci zkusit, jak dobrý dokážu být," odbyl Bolt téma jednou větou.

Posměvačné komentáře, jako byl ten Keoghův, mu starosti nedělají. "Lidem se vždycky něco nelíbí. Když jsem začínal běhat, taky mi nevěřili a každý rok jsem jim dokazoval, že se mýlili," odvětil.

"Takže si nedělám hlavu z toho, co o mě říká nějaký jednoduchý fotbalista, protože hráči na nejvyšší úrovni ví, že si tento svůj sen můžu splnit," pokračoval. "Chci hrát fotbal. A jsem přesvědčený, že Keogh se v průběhu kariéry taky zlepšil," dodal Bolt s poznámkou, že cítí velké zlepšení od začátku své fotbalové kariéry.

Bolt má za sebou několik neúspěšných pokusů o získání smlouvy. Začínal v Borussii Dortmund, odkud se ale rychle stěhoval. V létě trénoval s australskými Mariners a odmítl nabídku například od mistra maltské ligy.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Při potopení lodi ve východním Karibiku zahynuli tři lidé, 13 se pohřešuje

Tři lidé zahynuli a 13 dalších se pohřešuje ve východní části Karibského moře, kde se v úterý potopila loď s 32 osobami na palubě. Šestnáct z nich se podařilo zachránit, informovala agentura AP. Příčina potopení lodi není známá.

Neštěstí se odehrálo v ranních hodinách místního času asi 60 kilometrů západně od Antiguy. Zatím není jasné, kam loď plula, řekl místním médiím šéf obranných sil Antiguy a Barbudy, plukovník Telbert Benjamin.

"Loď se potopila na relativně dost hluboké vodě, takže její vytažení může být poměrně náročné," dodal.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Nizozemský dárce spermatu čelí žalobě, podle níž je otcem stovek dětí

Nizozemský muž, který byl dlouhá léta velmi agilním dárcem spermatu, čelí žalobě, podle které se stal biologickým otcem stovek dětí, čímž dalece překročil pravidla dárcovství. Napsal o tom list The Times. Na soud se obrátily rodiny, kterým 41letý Jacob Meijer pomohl k narození potomka. Podle nich neuváženým chováním podstatně zvýšil riziko náhodných příbuzenských svazků, incestu a vzniku psychických problémů u dětí, které zjistí, že mají stovky sourozenců.

Meijer, hudebník z Haagu, který nyní žije v Africe, postupně daroval sperma 13 klinikám pro léčbu neplodnosti a nabízel sperma i soukromě na sociálních sítích. Není jasné, kolik dětí nese jeho genetickou výbavu, on sám ale ve vzkazu jedné z matek připustil, že má asi 500 biologických potomků.

Podle pravidel se nesmí v Nizozemsku sperma od jednoho dárce využít u více než 12 matek a jeden muž smí za pomoci umělého oplodnění zplodit nanejvýš 25 potomků. Meijer tuto kvótu ale dalece překročil, a to zejména kvůli tomu, že klinikám poskytoval nepravdivé informace a vystupoval pod pseudonymy.

Jednou z žalujících je i žena, která vystupuje pouze pod křestním jménem Eva. Meijera si jako dárce vybrala na základě inzerátu na sociálních sítích v roce 2018, tady rok poté, co Nizozemec dostal oficiální varování, když se stal otcem 102 dětí. "Kdybych věděla, že už je otcem více než stovky dětí, tak bych si takového dárce nikdy nevybrala," tvrdí Eva. "Když si uvědomím, jaké to může mít pro moje dítě důsledky, tak se mi dělá zle od žaludku. Obrátit se na soud byl jediný způsob, jak můžu svoje dítě ochránit," dodala.

Sdružení DonorKind, které žalující zastupuje, tvrdí, že jedině rozhodnutí soudu může Meijera zastavit, aby v dárcovství nepokračoval.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Do klubu primátora Ostravy Macury vstoupili všichni, kdo opustili klub ANO

Do nově vzniklého zastupitelského klubu ostravského primátora Tomáše Macury (dříve ANO) už vstoupili všichni zastupitelé, kteří opustili klub hnutí ANO. V krajské metropoli začala i první jednání o podobě nové koalice. Původní koalice tvořená hnutím ANO, uskupením Spolu a Piráty se rozpadla poté, kdy se začal štěpit klub ANO a koalice přišla o většinu hlasů v pětapadesátičlenném zastupitelstvu. Macura vidí možností řešení situace několik, vyjednávat nechce s SPD a Ostravskou levicí. První jednání má za sebou uskupení Spolu, druhý nejsilnější klub zastupitelstva Ostravy po hnutí ANO. ANO plánuje schůzky po středečním sněmu.

Problémy v ostravské buňce ANO odstartovala volba prezidenta. V ní Macura, podobně jako moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák, veřejně podpořil Petra Pavla na úkor stranického šéfa Andreje Babiše. Oba moravskoslezští politici pak hnutí opustili. V případě Macury následovalo jeho vyloučení z klubu ostravských zastupitelů. Stejně tak klub vyloučil i náměstkyni primátora Zuzanu Bajgarovou. Následně klub opustili náměstkyně Kateřina Šebestová a zastupitelé Robert Čep, Ondřej Němeček a Maxim Pachomov. Počet členů klubu ANO tak klesl z 21 na 15.

Zdroj: ČTK
Další zprávy