Lyon zvítězil ve šlágru francouzské ligy nad Marseille a dotáhl se na Monako

17. 12. 2017 23:06
Fotbalisté Lyonu zdolali v 18. kole francouzské ligy Marseille 2:0 a bodově se dotáhli na druhé Monako. Jaroslav Plašil nastoupil po dlouhé době za Bordeaux, ale porážce od Nice nezabránil.
Utkání mezi Lyonem a Marseille bylo opravdovým šlágrem francouzské ligy.
Utkání mezi Lyonem a Marseille bylo opravdovým šlágrem francouzské ligy. | Foto: Reuters

Lyon - Šlágr 18. kola francouzské ligy mezi fotbalisty Lyonu a Marseille vyhráli domácí 2:0 a bodově se vyrovnali druhému Monaku. Marseille prohrála poprvé od 10. září a na Lyon a Monako ztrácí ze čtvrtého místa tři body.

Lyon otevřel skóre v šesté minutě po velkém zaváhání brankáře hostů Mandandy. Fekirův přímý kop nebyl příliš důrazný, míč ale před gólmanem skočil a Mandanda si jej srazil do brány. Fekir skóroval z této standardní situace už potřetí v tomto roce, což se nikomu jinému v Ligue 1 nepovedlo.

Ve 14. minutě mohl po rohovém kopu vyrovnat Rami, jeho hlavičku ale brankář Lopes reflexivně vyrazil. Marseille následně převzala iniciativu, vyrovnávací branku ale nedala.

Na začátku druhého poločasu už se Tete radoval z gólu na 2:0, rozhodčí ale jeho branku neuznali kvůli ofsajdu. Vzápětí ale domácí přece jen uspěli. Po Fekirově rohovém kopu vystřelil Díaz, jeho pokus Mandanda vyrazil, k dalšímu centru se však dostal Cornet a tentokrát už Díaz hlavou marseillského brankáře překonal.

Čtvrt hodiny před koncem mohl vstřelit kontaktní branku střídající Sanson, trefil však tyč. V nastavení podržel domácí gólman Lopes při šancích Gustava či Sansona a Lyon oslavil třetí vítězství po sobě.

Po měsíci a půl nastoupil v základní sestavě Bordeaux záložník Jaroslav Plašil a odehrál 70 minut duelu v Nice. Jeho tým ale prohrál 0:1, jediný gól dal Balotelli. Nice zvítězilo počtvrté v řadě, zatímco hráčům Bordeaux se zejména na hřištích soupeřů nedaří: prohráli už šest venkovních ligových utkání za sebou, což se jim naposledy stalo v roce 1976.

Francouzská fotbalová liga - 18. kolo:

Nantes - Angers 1:0 (24. Sala z pen.), Nice - Bordeaux 1:0 (36. Balotelli), Lyon - Marseille 2:0 (6. Fekir, 51. Díaz).

Američanka obvinila britského prince Andrewa z toho, že ji jako 17letou sexuálně zneužil

Pětatřicetiletá Američanka Virginia Guiffreová obviňuje britského prince Andrewa, že ji coby 17letou dívku zneužil. Princovi ji prý "dodal" už nežijící americký finančník Geoffrey Epstein. Buckinghamský palác toto obvinění odmítl jako "falešné a bezdůvodné".

Epsteinova blízká přítelkyně Ghislaine Maxwellová, která působila jako jeho dohazovačka, údajně v Londýně Guiffreové nařídila, aby pro "prince Andrewa udělala to, co dělává pro Epsteina". Guiffreová vzpomíná, že princ ji zneužil v koupelně a pak v ložnici. Prý se k ní nechoval nijak hrubě, poděkoval jí. "Nemohla jsem uvěřit tomu, že je do toho zapleten i člen královské rodiny," vzpomíná. Princ Andrew ji prý zneužil ještě na dvou dalších místech, jednou v Epsteinově rezidenci v New Yorku a jednou v jeho komplexu v Karibiku.