Liverpoolské derby se hrálo 100 minut. V nastavení rozhodl jediným gólem Mane

19. 12. 2016 23:09
Tradiční "bitvu o řeku Mersey" zvládli lépe hráči Liverpoolu, kteří dokázali přetlačit Everton a zvítězit gólem z 94. minuty 1:0. Celkem se derby hrálo něco málo přes sto minut.
Liverpool ovládl bitvu o řeku Mersey.
Liverpool ovládl bitvu o řeku Mersey. | Foto: Reuters

Liverpool – Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v 17. kole anglické ligy na hřišti městského rivala Evertonu 1:0 gólem Sadia Maného ze čtvrté minuty nastaveného času. Vrátili se díky tomu na druhé místo tabulky, na vedoucí Chelsea ztrácejí šest bodů.

Favorizovaní svěřenci trenéra Jürgena Kloppa sice měli častěji míč na kopačkách, ale vyloženou gólovou příležitost si dlouho vytvořit nedokázali. Prosadili se až po střídání domácích brankářů, když zraněného Stekelenburga nahradil na závěrečnou půlhodinu mezi tyčemi Robles.

Tomu nejprve pomohl obránce Coleman, který srazil střelu Origiho na rohový kop, krátce nato Robles zneškodnil Firminovu ránu. Ve čtvrté nastavené minutě ale trefil střídající Sturridge střelou zpoza vápna tyč a senegalský útočník Mané byl u odraženého míče rychleji než domácí zadáci. Mané je s osmi góly nejlepším střelcem Liverpoolu v sezoně.