Chelsea utrpěla debakl od Brentfordu, Citizens udrželi první místo

2. 4. 2022 15:36
Fotbalisté Chelsea utrpěli v 31. kole anglické ligy překvapivou domácí porážku 1:4 s Brentfordem. Vítěznou branku vstřelil dánský záložník Christian Eriksen, jenž se prosadil v lize poprvé od svého únorového návratu k profesionálnímu fotbalu. Liverpool zvítězil doma 2:0 nad Watfordem a nadále ztrácí bod na vedoucí Manchester City, který uspěl 2:0 v Burnley.
Smutek hráčů Chelsea
Smutek hráčů Chelsea | Foto: Reuters

Na Stamford Bridge otevřel skóre krátce po změně stran dalekonosnou ranou Rüdiger, Chelsea ale vedla jen dvě minuty. Záhy srovnal Janelt a Brentford dokonal obrat po rychlém brejku, na jehož konci našel Mbeumo před brankou nepokrytého Eriksena.

Třicetiletý záložník, jenž hraje po červnové zástavě srdce během utkání Eura s voperovaným kardioverter-defibrilátorem, prožil vydařený týden. Návrat do národního týmu oslavil dvěma brankami ve stejném počtu utkání a nyní se prosadil i v Premier League. Na stadionu Chelsea skóroval už potřetí v kariéře.

Po hodině hry navíc vedl nováček po dalším Janeltově zásahu o dvě branky a v závěru přidal čtvrtý gól střídající Wissa. Brentford se posunul na 13. místo, "Blues" jsou navzdory druhé domácí porážce v sezoně stále na třetí příčce.

Liverpool poslal do vedení v 22. minutě hlavou Jota, jenž se za rok a půl v dresu "Reds" prosadil ze vzduchu už posedmé. V Premier League nemá nikdo za toto období lepší bilanci. Druhý zásah přidal v 89. minutě z pokutového kopu Fabinho.

Svěřenci kouče Jürgena Kloppa vyhráli v lize podesáté v řadě. Watford zůstává osmnáctý.

Manchester City vedl ve 25. minutě po gólech De Bruyneho a Gündogana 2:0 a náskok si pohlídal až do konce. Obhájci titulu tak ani ve 23. utkání v sezoně, v němž se ujali vedení, neztratili body. Záložník Gündogan dal 34. gól v Premier League a stal se nejlepším německým střelcem v historii soutěže.

Manchester United bez nemocného nejlepšího střelce Cristiana Ronalda doma pouze remizoval 1:1 s Leicesterem a znovu ztratil v boji o postup do Ligy mistrů. "Lišky" se ujaly vedení v 63. minutě díky Iheanachovi, záhy ale srovnal Fred. "Rudí ďáblové" ztrácejí tři body na čtvrtý Arsenal, který má ale ještě dva zápasy k dobru.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

Liverpool - Watford 2:0 (22. Jota, 89. Fabinho z pen.), Brighton - Norwich 0:0, Burnley - Manchester City 0:2 (5. De Bruyne, 25. Gündogan), Chelsea - Brentford 1:4 (48. Rüdiger - 50. a 60. Janelt, 54. Eriksen, 87. Wissa), Leeds - Southampton 1:1 (29. Harrison - 49. Ward-Prowse), Wolverhampton - Aston Villa 2:1 (7. Jonny, 36. vlastní Young - 86. Watkins z pen.), Manchester United - Leicester 1:1 (66. Fred - 63. Iheanacho).

1. Manchester City 30 23 4 3 70:18 73
2. Liverpool 30 22 6 2 77:20 72
3. Chelsea 29 17 8 4 58:23 59
4. Arsenal 28 17 3 8 44:31 54
5. Tottenham 29 16 3 10 47:36 51
6. Manchester United 30 14 9 7 49:41 51
7. Wolverhampton 31 15 4 12 33:27 49
8. West Ham United 30 14 6 10 49:39 48