Liverpool zvítězil ve šlágru 27. kola Premier League nad Arsenalem 3:1

4. 3. 2017 19:00
Ve šlágru 27. kola anglické Premier League podlehl Arsenal Liverpoolu na jeho hřišti jednoznačně 1:3. Petra Čecha v brance Reds postupně překonali Firmino, Mane a Wijnaldum.
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Londýn - Ve šlágru 27. kola anglické Premier League podlehl Arsenal Liverpoolu na jeho hřišti jednoznačně 1:3.

Liverpool se dostal do vedení po rychlém brejku již v 9. minutě díky Robertu Firminovi. Brazilský útočník proměnil přesný centr od Sadia Maneho a zaznamenal již devátý gól v letošní sezóně.

Oba hráči si gólovou spolupráci zopakovali ve 40. minutě. Tentokrát Firmino místo střely našel lépe postaveného Maného a senegalský útočník s přehledem prostřelil Petra Čecha.

Ve 45. se do šance dostal Philippe Coutinho, míč však netrefil ideálně a poslal jej přímo do náruče Petra Čecha.

Trefa střídajícího Sáncheze nestačila

Na začátku druhého poločasu se do hry dostal nejlepší střelec Reds Alexis Sanchez, který se překvapivě nevešel do základní jedenáctky Arsèna Wengera. Vystřídán byl Francis Coquelin.

Do vůbec první šance Arsenalu se dostal až ve 49. minutě Olivier Giroud. Jeho hlavičku však vyrazil brankář domácích Mignolet.

V 57. minutě už se hosté mohli radovat. Alexis Sanchez dostal míč mezi dvěma obránci na Dannyho Welbecka a ten skóroval. V 68. minutě byl Emre Can potrestán žlutou kartou za faul na Alexise Sancheze.

Šestnáct minut před koncem sáhl Wenger ke dvojímu střídání, když Girouda nahradil Lucas Perez a Welbecka Theo Walcott. Efekt v podobě vyrovnávací branky se však nedostavil.

Naopak - v první minutě nastaveného času zaznamenal Georginio Wijnaldum třetí gól svěřenců Jurgena Kloppa. Asistenci si tentokrát připsal Divock Origi.