Liverpool čelil penaltám, sudí mu neuznal dva góly. Henderson by zrušil VAR

Aktualizováno 28. 11. 2020 20:55
Fotbalisté Liverpoolu remizovali v 10. kole anglické ligy v Brightonu 1:1. Obhájce titulu přišel o vítězství ve třetí minutě nastavení, kdy Pascal Gross proměnil penaltu.
Jürgen Klopp po utkání zdraví rozhodčího Stuarta Attwella.
Jürgen Klopp po utkání zdraví rozhodčího Stuarta Attwella. | Foto: Reuters

I tak se "Reds" posunuli do čela neúplné tabulky o bod před Tottenham. "Spurs" mají k dobru nedělní duel na hřišti třetí Chelsea. Manchester City i díky hattricku Rijáda Mahrize rozstřílel Burnley 5:0.

Brighton mohl otevřít skóre po 20 minutách, jenže Neal Maupay pokutový kop zahodil a vzápětí musel kvůli zranění vystřídat. Na opačné straně gól Muhammada Salaha neplatil kvůli ofsajdu.

Hosty dostal po hodině hry do vedení Diogo Jota. Třiadvacetiletý Portugalec v posledních osmi soutěžních duelech za Liverpool zaznamenal stejný počet branek. Další trefa hostů v podání Sadia Maného neplatila znovu kvůli ofsajdu. V závěru fauloval ve vápně liverpoolský bek Andy Robertson a Gross z nařízené penalty rozhodl o dělbě bodů.

"Nechci mluvit za ostatní, ale za sebe musím říct, že bych videorozhodčího zrušil. Chci hrát fotbal normálně jako kdysi," řekl v rozhovoru pro BBC kapitán Liverpoolu Jordan Henderson.

"Na konci to penalta nebyla. Můžete namítnout, že nejsem objektivní, ale kdybyste se zeptali čtyř nebo pěti hráčů Brightonu, řekli by vám to samé. Míváte pocit, že hodně rozhodnutí jde proti vám, ale tohle konkrétní rozhodnutí je pro mě nepochopitelné," uvedl třicetiletý anglický reprezentant.

Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa, kteří ve středu podlehli na Anfieldu v Lize mistrů Bergamu 0:2, neprohráli v Premier League pošesté za sebou. V ligové sezoně ale venku nevyhráli čtvrtý z pěti zápasů. Zraněními zdecimovaný tým navíc přišel kvůli svalovým problémům o univerzála Jamese Milnera.

Mahriz se prosadil dvakrát v rozmezí šesté až 22. minuty a hattrickem v 69. minutě stanovil konečné skóre.

"Nejvíc si cením asi třetího gólu, protože moc často se hlavou neprosazuju. Máme radost, že jsme dali tolik branek. Získali jsme tři body a jdeme dál," citoval klubový web Mahrize. Před devětadvacetiletým Alžířanem se z branky radovali i Benjamin Mendy a Ferran Torres.

Manchester City se posunul na osmé místo. Za Burnley nastoupil v závěrečné desetiminutovce český reprezentant Matěj Vydra. V součtu s Anglickým pohárem porazili "Citizens" na Etihad Stadium Burnley 5:0 počtvrté za sebou. Vyhrát doma čtyřikrát za sebou nad stejným soupeřem minimálně o pět branek se v historii anglického fotbalu povedlo jen Notts County proti Port Valeu v letech 1893 až 1907.

Nováček Leeds zvítězil na hřišti Evertonu 1:0 díky Raphinhově brance z 79. minuty. Leeds naplno bodoval po třech kolech, zatímco "Karamelky" prohrály čtvrtý z posledních pěti ligových zápasů.

V souboji dvou týmů, které dosud v lize nevyhrály, West Bromwich Albion porazil Sheffield United 1:0. O výhru nováčka se ve 13. minutě postaral Conor Gallagher. Sheffield je s jedním bodem poslední.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo:

Brighton - Liverpool 1:1 (90.+3 Gross z pen. - 60. Jota), Manchester City - Burnley 5:0 (6., 22. a 69. Mahriz, 41. Mendy, 69. Torres), Everton - Leeds 0:1 (79. Raphinha), West Bromwich - Sheffield United 1:0 (13. Gallagher).

1. Liverpool 10 6 3 1 22:17 21
2. Tottenham 9 6 2 1 21:9 20
3. Chelsea 9 5 3 1 22:10 18
4. Leicester 9 6 0 3 18:12 18
5. Southampton 9 5 2 2 17:13 17
6. Everton 10 5 1 4 19:17 16
7. Aston Villa 8 5 0 3 19:11 15
8. Manchester City 9 4 3 2 15:11 15