West Ham živil na Anfield Road naději na senzaci. Souček kvůli zranění nedohrál

Aktualizováno 24. 2. 2020 23:07
Fotbalisté Liverpoolu v dnešní dohrávce 27. kola anglické ligy doma po obratu zvítězili 3:2 nad West Hamem a v soutěži stále neprohráli. Za hosty zápas nedohrál český reprezentant Tomáš Souček, který ve 47. minutě musel kvůli zranění střídat.
Tomáš Souček (na snímku v souboji se Sadiem Maném) si na Anfield Road zahrál 47 minut. | Foto: Reuters

Liverpool poslal do vedení Georginio Wijnaldum, ale West Hamu se podařilo skóre otočit. Ještě v prvním poločase srovnal Issa Diop a po přestávce poslal londýnský celek do vedení jen po pár minutách na hřišti Pablo Fornals, který ve 47. minutě vystřídal zraněného Součka.

Domácím poté k vyrovnání pomohla obrovská chyba brankáře Lukasze Fabiaňského, kterému střela Muhammada Salaha prošla mezi rukama i nohama. Výhru zajistil Liverpoolu devět minut před koncem Sadio Mané. Jedinou ztrátou výběru trenéra Jürgena Kloppa v této sezoně Premier League zůstává remíza 1:1 s Manchesterem United.

Liverpool díky vítězství vede tabulku o 22 bodů před Manchesterem City a ani v pátém utkání, v němž v domácí soutěži pustil soupeře do vedení, neprohrál (4 výhry, 1 remíza). West Ham promarnil šanci opustit sestupové pásmo a na příčky zajišťující záchranu ztrácí bod.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

Liverpool - West Ham United 3:2 (9. Wijnaldum, 68. Salah, 81. Mané - 12. Diop, 54. Fornals).