Liverpool ukončil trápení, při výhře ve šlágru s Tottenhamem zářil skvělý Mané

28. 1. 2021 23:34
Fotbalisté Liverpoolu v utkání 20. kola porazili 3:1 domácí Tottenham a v anglické lize ukončili dvě nelichotivé série. Obhájci titulu dali gól po čtyřech zápasech a navíc se dočkali prvního vítězství po pěti kolech. V tabulce se posunuli na čtvrté místo před West Ham.
Sadio Mané slaví gól, kterým korunoval vítězství Liverpoolu nad Tottenhamem
Sadio Mané slaví gól, kterým korunoval vítězství Liverpoolu nad Tottenhamem | Foto: Reuters

Hned v úvodu dopravil míč do sítě domácí Son Hung-min, jenže videorozhodčí po dlouhém zkoumání odhalil jeho milimetrový ofsajd.

Skóre tak otevřeli hosté, po přihrávce Sadia Maného a zaváhání brankáře Huga Llorise se ve čtvrté minutě nastavení snadno trefil Roberto Firmino a ukončil střelecké trápení Liverpoolu, který neskóroval dlouhých 483 minut.

Do druhé půle už nenastoupil kapitán a nejlepší útočník Spurs Harry Kane, jehož v úvodním dějství Liverpool nevybíravě okopával.

Druhý gól "Reds" přidal ve 47. minutě Trent Alexander-Arnold, když napálil do sítě míč po vyražené střele Maného. Vzápětí snížil povedenou dělovkou z dálky Pierre-Emile Höjbjerg.

Drama se však nekonalo. V 65. minutě rozhodl po dalším nedůrazu v obraně Tottenhamu Mané.

Liverpool se díky druhému vítězství v posledních osmi soutěžních zápasech posunul na čtvrté místo o dva body před West Ham. Tottenham prohrál po čtyřech zápasech, je šestý a na páté "Kladiváře" ztrácí dva body.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:

Tottenham - Liverpool 1:3 (49. Höjbjerg - 45.+4 Firmino, 47. Alexander-Arnold, 65. Mané).

1. Manchester City 19 12 5 2 36:13 41
2. Manchester United 20 12 4 4 37:27 40
3. Leicester 20 12 3 5 36:22 39
4. Liverpool 20 10 7 3 40:23 37
5. West Ham United 20 10 5 5 30:24 35
6. Tottenham 19 9 6 4 34:20 33
7. Everton 18 10 3 5 29:22 33
8. Chelsea 20 8 6 6 33:23 30