Liverpool přidal další výhru, nebezpečného nováčka zdolal 2:0 a vede o třináct bodů

2. 1. 2020 22:56
Fotbalisté Liverpoolu porazili v 21. kole anglické ligy nováčka Sheffield United 2:0 a v čele tabulky znovu unikli druhému Leicesteru na rozdíl třinácti bodů.
Sadio Mané (vlevo) slaví s Robertem Firminem gól, kterým pojistil Liverpoolu výhru nad Sheffieldem | Foto: Reuters

Postarali se o to útočníci Muhammad Salah a Sadio Mané. Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa mají navíc zápas k dobru, z dosavadních 20 ligových utkání ztratili body jen v jediném.

Liverpool v Premier League neprohrál doma už 51. zápas za sebou. Že hodlají udělat další krok za titulem, na který klub čeká od roku 1990, potvrdili domácí hráči už ve čtvrté minutě: Andy Robertson poslal před branku z levé strany přízemní centr a Salah měl krok před malým vápnem snadnou pozici.

Egyptský kanonýr se v úvodní půlhodině dostal ještě do dvou slibných šancí, v obou případech se ale proti němu vytáhl gólman Dean Henderson. I po přestávce liverpoolský tlak pokračoval. Sheffield nejprve spasila tyč, ale v 65. minutě si Mané narazil míč se Salahem a nadvakrát skóroval.

Sheffield na podzim udivoval výkony na soupeřových hřištích: ligový nováček venku prohrál až v desátém utkání, v neděli ho přemohl obhájce titulu Manchester City.

Na čerstvé klubové mistry světa ale osmý celek tabulky nestačil. Mané se trefil pojedenácté v ročníku, Salah podesáté.