Liverpool dokázal vyhrát na Arsenalu, o Ligový pohár si ve finále zahraje s Chelsea

Aktualizováno 21. 1. 2022 0:21
Fotbalisté Liverpoolu vyhráli v odvetném semifinále anglického Ligového poháru na hřišti Arsenalu 2:0 a 27. února se ve Wembley utkají o trofej s londýnskou Chelsea.
Skvělý Portugalec Diogo Jota dovedl legii "Reds" - tentokrát ovšem ve žlutém - dvěma góly proti Arsenalu do finále anglického Ligového poháru | Foto: Reuters

O postupu "Reds" do finále rozhodl týden po bezbrankové remíze Diogo Jota, který dnes vstřelil obě branky.

Pětadvacetiletý útočník otevřel skóre ve 20. minutě, kdy po rychlém brejku prostřelil hradbu tří obránců a překonal i brankáře Ramsdalea.

Portugalský reprezentant se pak prosadil podruhé třináct minut před koncem, kdy zužitkoval přihrávku Alexandera-Arnolda za obranu. Platnost branky potvrdil i verdikt videorozhodčího.

Liverpool se pokusí vyhrát Ligový pohár podeváté v historii, čímž by se osamostatnil na pozici nejúspěšnějšího týmu před Manchesterem City. Ve finále soutěže je potřinácté.