Barák dal gól do sítě AC Milán. Jeho tým vedl 2:0, ale po smolném závěru nemá ani bod

Aktualizováno 16. 10. 2021 23:07
Ani proměněná penalta Antonína Baráka nestačila fotbalistům Verony v osmém kole italské ligy k bodům ze hřiště AC Milán. Domácí "Rossoneri" prohrávali už o dvě branky, po změně stran ale předvedli obrat a výhrou 3:2 se o bod posunuli do čela soutěže, druhá Neapol má ale nedělní zápas k dobru.
Antonín Barák slaví gól do sítě AC Milán
Antonín Barák slaví gól do sítě AC Milán | Foto: Reuters

Barák ve 24. minutě zvýšil z pokutového kopu na dvoubrankový rozdíl, před ním se trefil ještě Caprari. Gólman Tatarusanu sice směr jeho střely vystihl, český fotbalista ale poslal míč přesně k levé tyči mimo dosah brankáře. Reprezentační záložník si připsal třetí ligový gól v sezoně.

Barák se prosadil na San Siru i loni v listopadu, kdy Hellas také neudržel dvoubrankové vedení, ale tentokrát vyšel bodově zcela naprázdno. Nejprve snížil Giroud, v 75. minutě srovnal z velmi přísné penalty Kessié a vzápětí rozhodl Günter smolným vlastním gólem. To už byl na hřišti i uzdravený kanonýr Ibrahimovic, který nastoupil poprvé od 12. září.

Lazio Řím porazilo v šlágru doma 3:1 Inter Milán. Obhájci titulu utrpěli první ligovou porážku v sezoně. Souboj proti Laziu byl pikantní pro kouče Interu Simoneho Inzaghiho, jenž u "Biancocelesti" působil nepřetržitě od roku 1999, posledních pět let jako hlavní trenér. Jeho nový tým poslal do vedení z penalty Perišič kuriózně pravou nohou - v minulosti v Serii A přitom proměnil pokutový kop i levačkou.

V 64. minutě se ale nezmýlil z bílého bodu ani nejlepší střelec soutěže Immobile a v závěru dokonal obrat Anderson, který doklepl do sítě odražený míč po střele domácího kanonýra. V nastavení ještě přidal pojistku Milinkovič-Savič.

Spezia zdolala doma 2:1 nováčka soutěže Salernitanu. Domácí obrat nastartoval premiérovým gólem v Serii A slovenský útočník Strelec, který do týmu přišel v září ze Slovanu Bratislava. Vítěznou trefu obstaral čtvrt hodiny před koncem Kovalenko.

Italská fotbalová liga - 8. kolo:

AC Milán - Hellas Verona 3:2 (59. Giroud, 76. Kessié z pen., 78. vlastní Günter - 7. Caprari, 24. Barák z pen.), Lazio Řím - Inter Milán 3:1 (64. Immobile z pen., 81. Anderson, 90.+1 Milinkovič-Savič - 12. Perišič z pen.), Spezia - Salernitana 2:1 (51. Strelec, 76. Kovalenko - 39. Simy).

Ani Ronaldo prohru neodvrátil

Fotbalisté Manchesteru United potřetí v řadě nedokázali v anglické lize zvítězit. V Leicesteru sice vedli, nakonec však i s hvězdným Cristianem Ronaldem v základní sestavě podlehli 2:4.

"Rudí ďáblové" šli v Leicesteru do vedení díky parádní ráně Greenwooda, která se od tyče odrazila do sítě. Domácí ale po hrubé chybě kapitána United Maguirea ještě do poločasu srovnali.

"Lišky" nakonec rozhodly atraktivní duel třemi góly v závěrečné čtvrthodině. Na Söyüncüho trefu po rohovém kopu ještě dokázal zareagovat v 82. minutě střídající Rashford, domácí ale hned z rozehrávky udeřili potřetí. Pouhých 54 vteřin po inkasované brance se prosadil Vardy.

V nastaveném čase přidal pojistku střídající Daka a Leicester porazil United potřetí v řadě. "Rudí ďáblové", v jejichž dresu odehrál celý zápas i Cristiano Ronaldo, prohráli v lize venku po třiceti zápasech, z posledních tří zápasů v soutěži získali jediný bod.

Liverpool deklasoval 5:0 Watford na jeho hřišti. Hořkou premiéru na lavičce domácích tak prožil trenér Claudio Ranieri. Hattrickem se blýskl Firmino, jeho kolega z útoku Mané vstřelil jako třetí africký hráč v historii stý gól v Premier League.

Jubilejní trefu zaznamenal v deváté minutě, kdy si naběhl na precizní Salahovu přihrávku vnějším nártem a z prvního dotyku zakončil. Napodobil tak výkon bývalého kanonýra Chelsea Drogby a právě spoluhráče Salaha, který dosáhl na stogólovou metu před měsícem v utkání s Leedsem. Mané nastřílel sto branek bez jediné penalty, což se mu povedlo jako třetímu hráči v historii soutěže.

Firmino přidal dvě trefy zblízka v 37. a 52. minutě a hattrick zkompletoval v závěru utkání rovněž pohodlným zakončením do odkryté brány. Prosadil se i nejlepší střelec soutěže Salah, který poprvé za Liverpool skóroval v osmém soutěžním utkání v řadě.

Manchester City částečně napravil předchozí domácí zaváhání se Southamptonem. O výhře 2:0 nad Burnley, kterému chyběl zraněný Matěj Vydra, rozhodli Silva a De Bruyne.

O vítězství Chelsea v londýnském derby nad Brentfordem rozhodl jedinou trefou anglický obránce Ben Chilwell, jenž navázal na gól z minulého kola i z reprezentačního duelu s Andorrou. Nováček soutěže si po změně stran vytvořil místy drtivý tlak, "Blues" ale zachránil skvělý brankář Mendy a dvakrát i branková konstrukce.

Wolverhampton předvedl na půdě Aston Villy velký obrat a zvítězil potřetí v řadě, i když ještě v 80. minutě prohrával 0:2. "Vlci" nejprve díky trefám Saisse a Coadyho v 85. minutě srovnali a v páté minutě nastavení rozhodl tečovanou střelou z přímého kopu Neves. Aston Villa doma prohrála duel navzdory dvougólovému vedení teprve podruhé v historii Premier League.

Druhý bod v sezoně získal Norwich po domácí bezbrankové remíze s Brightonem, který se posunul na čtvrtou příčku.

Anglická fotbalová liga - 8. kolo:

Watford - Liverpool 0:5 (37., 52. a 90.+1 Firmino, 9. Mané, 54. Salah), Aston Villa - Wolverhampton 2:3 (48. Ings, 69. McGinn - 80. Saiss, 86. Coady, 90.+5 Neves), Leicester - Manchester United 4:2 (31. Tielemans, 78. Söyüncü, 83. Vardy, 90.+1 Daka - 19. Greenwood, 82. Rashford), Brentford - Chelsea 0:1 (45. Chilwell), Manchester City - Burnley 2:0 (12. Silva, 70. De Bruyne), Norwich - Brighton 0:0, Southampton - Leeds 1:0 (53. Broja).

Darida asistoval při výhře Herthy

Záložník Vladimír Darida pomohl v německé lize asistencí k výhře Herty Berlín 2:1 na hřišti Frankfurtu.

Darida nastoupil potřetí v sezoně v základní sestavě a odehrál 83 minut. Bývalý reprezentační kapitán splatil důvěru v sedmé minutě, kdy jeho centr z levé strany jemně tečoval hlavou do sítě Richter. V 63. minutě přidal další branku Ekkelenkamp, Frankfurt už jen snížil zásluhou Paciencova pokutového kopu. Eintracht prohrál teprve podruhé v sezoně, tři body ale bral v osmi utkáních jen jednou.

Dortmund zvítězil doma nad Mohučí 3:1 a posunul se do čela neúplné tabulky. Uzdravený Haaland se dvěma góly dostal na první místo pořadí nejlepších střelců soutěže.

Borussii poslal do vedení už ve třetí minutě střelou z hranice vápna kapitán Reus. Další trefu přidal po změně stran z penalty Haaland, jenž se vrátil po čtyřzápasové absenci a skóroval v osmém soutěžním utkání v řadě. Burkardtova trefa z 87. minuty už na vítězství domácích nic nezměnila, naopak Haaland v samém závěru přidal devátý ligový gól v sezoně.

Marco Rose jako první trenér Dortmundu vyhrál prvních pět domácích utkání ve funkci. Jeho tým přeskočil o dva body dvojici Leverkusen, Bayern Mnichov. Borussia zůstane v čele soutěže v případě, že vzájemný souboj obou konkurentů skončí v neděli nerozhodně.

Union Berlín si doma poradil 2:0 s Wolfsburgem. Jeden ze soupeřů pražské Slavie v Evropské konferenční lize vyhrál potřetí za sebou a brankami to zařídili Awoniyi a Becker.

Ligovou neporazitelnost i čtvrté místo udržel Freiburg, který remizoval 1:1 s Lipskem. Úřadující vicemistři nenavázali na předchozí dvě výhry a jsou osmí.

Na první vítězství mezi elitou nadále čeká Fürth, který doma podlehl Bochumi. Souboj nováčků rozhodl jedinou trefou v 80. minutě Losilla.

Německá fotbalová liga - 8. kolo:

Dortmund - Mohuč 3:1 (54. z pen. a 90.+4 Haaland, 3. Reus - 87. Burkardt), Eintracht Frankfurt - Hertha Berlín 1:2 (78. Paciencia z pen. - 7. Richter, 63. Ekkelenkamp), Freiburg - Lipsko 1:1 (64. Čong Wu-jong - 32. Forsberg z pen.), Fürth - Bochum 0:1 (80. Losilla), Union Berlín - Wolfsburg 2:0 (49. Awoniyi, 83. Becker).

Lyon před Spartou zdolal Monaco

Fotbalisté Lyonu v 10. kole francouzské ligy vyhráli doma nad Monakem 2:0. Olympique bude ve čtvrtek od 21:00 na Letné dalším soupeřem pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy.

Monaco, které Spartu bez potíží vyřadilo pro změnu v předkole Ligy mistrů, nepotvrdilo formu z posledních zápasů a v Lyonu prohrálo po šesti soutěžních utkáních. V 74. minutě rozhodl z pokutového kopu Ekambi, v 90. minutě přidal pojistku Denayer. Olympique se výhrou posunul na páté místo před dnešního soupeře.

Lyon odehrál zápas v sestavě: Pollersbeck - Dubois, Boateng, Denayer, Emerson - Caqueret, Guimaraes - Shaqiri (67. Kadewere), Aouar, Ekambi - Cherki (67. Paquetá).

Francouzská fotbalová liga - 10. kolo:

Lyon - Monaco 2:0 (74. Ekambi z pen., 90. Denayer), Clermont - Lille 1:0 (32. N'Simba).

20. St. Etienne 9 0 4 5 8:18 4

Poznámka: Nice byl z disciplinárních důvodů odečten 1 bod.

San Sebastian vede ve Španělsku

San Sebastian se výhrou 1:0 nad Mallorkou osamostatnil v čele španělské fotbalové ligy. Největší konkurenti Atlético a Real Madrid, kteří ztrácí tři body, ale mají zápas k dobru.

San Sebastian chtěl proti nováčkovi soutěže potvrdit formu z posledních sedmi utkání, v nichž získal bez prohry 17 bodů. Situaci mu ale zkomplikoval krátce před pauzou Muňoz, který se nechal po druhé žluté kartě vyloučit. Oslabený favorit přesto dokázal strhnout vítězství na svou stranu, v 90. minutě se prosadil střídající Lobete.

Getafe bez zraněného Jakuba Jankta remizovalo v souboji posledních dvou týmů bez výhry 0:0 s Levante. Oba celky nastoupily k utkání s novými trenéry - Getafe poprvé vedl Quique Sánchez Flores, Levante Javier Pereira.