Vydra asistencí přiblížil Burnley záchraně. Citizens v čele drží těsný náskok

Aktualizováno 30. 4. 2022 20:58
Norwich prohrál v anglické lize s Aston Villou 0:2 a je prvním sestupujícím. Burnley díky asistenci Matěje Vydry otočilo duel s Watfordem.
Matěj Vydra v utkání na hřišti Watfordu.
Matěj Vydra v utkání na hřišti Watfordu. | Foto: Reuters

Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v 35. kole anglické ligy na hřišti Newcastlu 1:0 a na pár hodin se dostali do čela soutěže. Jedinou branku vstřelil Naby Keita. Před "Reds" se večer v tabulce znovu vrátil Manchester City, který vyhrál jasně 4:0 na hřišti Leedsu.

Cenné tři body v boji o záchranu získalo Burnley, které otočilo v závěrečných sedmi minutách duel na hřišti předposledního Watfordu a zvítězilo 2:1. Český útočník Matěj Vydra asistoval v 86. minutě u vítězné branky Joshe Brownhilla. Prvním sestupujícím se stal Norwich, jenž prohrál 0:2 na hřišti Aston Villy.

"Citizens" neprohráli v lize poosmé za sebou a dělí je jen čtyři zápasy od obhajoby mistrovského titulu. Úřadující šampion se dostal v Leedsu do vedení ve 13. minutě zásluhou Rodriho. Po přestávce zvýšili náskok favorita Aké a Jesus. Výsledek zpečetil v nastaveném čase Fernandinho, který odehrál 260. zápas v Premier League a stal se brazilským rekordmanem v počtu startů v anglické lize.

Hráči Manchesteru City se úspěšně naladili na středeční odvetu semifinále Ligy mistrů na hřišti Realu Madrid, kde budou hájit jednogólový náskok. První duel vyhráli 4:3.

Liverpoolští svěřenci trenéra Kloppa prodloužili ligovou neporazitelnost na patnáct zápasů. Proti Newcastlu rozhodli už v 19. minutě, kdy si Keita narazil míč s Jotou, udělal kličku slovenskému brankáři Dúbravkovi a propálil i dvojici obránců před sebou. Guinejský záložník dal třetí branku v tomto ligovém ročníku. Domácí hráči marně reklamovali předchozí faul.

Newcastle mohl ještě do přestávky vyrovnat po střele Almiróna, sudí ale gól paraguayského záložníka po konzultaci s videem kvůli ofsajdu neuznal. Liverpool ve druhé půli soupeře k vyložené příležitosti nepustil. Po hodině mohl naopak zvýšit Mané, ale ve velké šanci minul. Neuspěl ani Jota, jehož vychytal Dúbravka. Newcastle prohrál po čtyřech výhrách a zůstal devátý.

Burnley slaví třetí ligové vítězství za sebou. "Sršni" sice vedli od osmé minuty po vlastním gólu Tarkowského, ale hostům se povedl v závěru obrat. V 83. minutě vyrovnal nejprve Cork a za další tři minuty po Vydrově přihrávce z vnitřku pokutového území na hranici vápna trefil Brownhill. Burnley se vzdálilo v neúplné tabulce Evertonu, kterému patří první sestupová příčka, na pět bodů, soupeř má ale dva zápasy k dobru.

Předposlední Watford prohrál popáté za sebou, na příčky zajišťující záchranu ztrácí dvanáct bodů a jeho naděje jsou jen teoretické. Už definitivní je sestup Norwiche, který se vrací po roce do druhé ligy.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Newcastle - Liverpool 0:1 (19. Keita), Aston Villa - Norwich 2:0 (41. Watkins, 90.+3 Ings), Southampton - Crystal Palace 1:2 (9. Romeu - 60. Eze, 90.+2 Zaha), Watford - Burnley 1:2 (8. vlastní Tarkowski - 83. Cork, 86. Brownhill), Wolverhampton - Brighton 0:3 (42. z pen. MacAllister, 70. Trossard, 86. Bissouma), Leeds - Manchester City 0:4 (13. Rodri, 54. Aké, 78. Jesus, 90.+3 Fernandinho).

1. Manchester City 34 26 5 3 84:21 83
2. Liverpool 34 25 7 2 86:22 82
3. Chelsea 33 19 9 5 68:28 66
4. Arsenal 33 19 3 11 52:40 60
5. Tottenham 33 18 4 11 56:38 58
6. Manchester United 35 15 10 10 54:52 55
7. West Ham United 34 15 7 12 52:44 52
8. Wolverhampton 34 15 4 15 33:32 49