Arsenal porazil Manchester United a oživil šanci na Ligu mistrů. Liverpool zaváhal se Southamptonem

Aktualizováno 7. 5. 2017 19:10
Liverpool na domácím hřišti remizoval bez branek se Southamptonem. Rozhodnout mohl Milner, ale penaltu neproměnil. Arsenal na domácím hřišti přehrál Manchester United 2:0 a oživil naději na postup do milionářské soutěže.
Radost fotbalistů Arsenalu (ilustrační foto).
Radost fotbalistů Arsenalu (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United po 25 zápasech v anglické lize prohráli. Ve šlágru 36. kola podlehli 0:2 na hřišti Arsenalu, za který chytal Petr Čech. Trenér "Kanonýrů" Arséne Wenger tak na 13. pokus zvítězil v Premier League nad týmem vedeným José Mourinhem. Liverpool ani ve čtvrtém zápase proti Southamptonu v této sezoně neskóroval, duel skončil 0:0. Svěřenci Jürgena Kloppa dvakrát podlehli "Svatým" 0:1 v Ligovém poháru a obě utkání v Premier League skončila bez branek.

V páté minutě duelu Arsenal - Manchester United hostující Martial poprvé ohrozil Čecha, bývalý reprezentační gólman ale zasáhl včas. Na druhé straně se po chvíli zaskvěl po Ramseyho přízemní střele De Gea. V 31. minutě vyrazil španělský brankář také střelu Oxladea-Chamberlaina. Hned vzápětí zaváhal domácí obránce Holding, Rooney ale tváří v tvář Čecha nepřekonal.

Devět minut po přestávce vyslal z delší vzdálenosti záložník Xhaka střelu, jejíž směr zády změnil Herrera a De Gea už nestihl zareagovat. Tři minuty nato po Oxlade-Chamberlainově centru zprava přesně zakončil hlavou proti svému bývalému zaměstnavateli Welbeck. Arsenal na šestém místě ztrácí na páté United dva body a má zápas k dobru.

Na stadionu Anfield dlouho nebyly k vidění žádné větší šance, až v 64. minutě odpískal rozhodčí Madley pokutový kop pro Liverpool po Stephensově hře rukou. Gólman Southamptonu Forster ale Milnerův pokus chytil. Kapitán Liverpoolu neproměnil v lize penaltu poprvé od listopadu 2009, kdy ještě působil v Aston Ville.

V úplném závěru měl šanci střídající Grujič, ani on ale Forstera nepřekonal. Klopp tak stále čeká na první výhru v Premier League nad Southamptonem.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:

Liverpool - Southampton 0:0, Arsenal - Manchester United 2:0 (54. Xhaka, 57. Welbeck)