Liverpool si díky Milnerovi odvezl z Fulhamu tři body a je první, Chelsea zaváhala

Aktualizováno 17. 3. 2019 20:08
Fotbalisté Liverpoolu vyhráli v 31. kole anglické ligy díky penaltě Jamese Milnera na hřišti předposledního Fulhamu 2:1 a posunuli se na první místo tabulky. V čele mají dvoubodový náskok na Manchester City, který má zápas k dobru. Chelsea, čtvrtfinálový soupeř Slavie v Evropské lize, prohrála na stadionu Evertonu 0:2 a po sedmé porážce v soutěži je dál šestá o bod za Manchesterem United.
Sadio Mané a Virgil van Dijk
Sadio Mané a Virgil van Dijk | Foto: Reuters

Liverpool poslal do vedení útočník Mané, který se trefil v tomto ročníku už posedmnácté a stal se prvním senegalským hráčem, jenž dosáhl na tuto metu v jediné sezoně Premier League. Dosavadní rekord držel se 16 góly Demba Ba z ročníku 2011/12.

Radost domácích fanoušků přinesla ve druhé půli vyrovnávací branka z kopačky Babela, který dříve oblékal dres Liverpoolu. Nerozhodný výsledek ale zlomil v 81. minutě Milner, který proměnil svoji 13. penaltu z posledních 14.

Chelsea si vypracovala v prvním poločase čtyři vyložené šance, ale k neštěstí "Blues" mířily střely těsně mimo, nebo je zneškodnil skvělý gólman Pickford. Po ráně Hazarda ho v 7. minutě zachránila pravá tyč.

Krátce po změně stran udeřili domácí. Po rohovém kopu se k odraženému míči nejrychleji dostal útočník Richarlison a z blízka jej hlavou protlačil do branky. Jednadvacetiletý Brazilec zaznamenal 12 branku v sezoně.

V 72. minutě podrazil obránce Alonso ve vápně Richarlisona a rozhodčí nařídil penaltu, kterou Sigurdsson nejprve neproměnil, ale z dorážky se už nemýlil.

Chelsea, jež se utká se Slavií poprvé 11. dubna v Praze, prohrála od ledna čtyřikrát z pěti venkovních utkání a horší je v této statistice pouze Fulham.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

Fulham - Liverpool 1:2 (74. Babel - 26. Mané, 81. Milner z pen.), Everton - Chelsea 2:0 (49. Richarlison, 72. Sigurdsson).

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.