Liverpool dál stíhá City. Nezastavil ho ani Arsenal

16. 3. 2022 23:06
Fotbalisté Liverpoolu vyhráli v dohrávce 27. kola anglické nejvyšší soutěže na hřišti Arsenalu 2:0 a přiblížili se vedoucímu Manchesteru City na rozdíl jediného bodu. O devátém ligovém vítězství "Reds" po sobě rozhodli brankami v rozmezí 55. a 62. minuty Diogo Jota a Firmino.
Roberto Firmino slaví s fanoušky Liverpoolu
Roberto Firmino slaví s fanoušky Liverpoolu | Foto: Reuters

Uspěl také Tottenham, který v dohrávce 16. kola zvítězil stejným rozdílem na hřišti Brightonu a dotáhl se bodově na šestý West Ham.

Předloňský anglický šampion Liverpool se v první půli proti koncentrované obraně Arsenalu prosazoval těžko. Výjimkou byla jen Van Dijkova hlavička z druhé minuty, kterou vytáhl brankář Ramsdale. V úvodu druhé půle se sice dostal na opačné straně hřiště do šance domácí Ödegaard, toho ale zase vychytal Alisson.

Deset minut po přestávce tak udeřili hosté. Střelou z úhlu na bližší tyč se prosadil portugalský útočník Jota. Liverpool vzápětí využil rozhozené obrany Arsenalu podruhé a v 62. minutě zvýšil náskok po Robertsonově centru Firmino. Brazilský útočník se trefil proti "Kanonýrům" podeváté v kariéře.

Svěřenci trenéra Jürgena Kloppa neprohráli v Premier League desátý zápas za sebou. Naopak Arsenal prohrál po pěti předchozích výhrách a je dál v neúplné tabulce čtvrtý.

Harry Kane slaví branku Spurs
Harry Kane slaví branku Spurs | Foto: Reuters

Tottenham mohl poslat do vedení proti Brightonu už v 5. minutě útočník Kane, který obral o míč chybujícího brankáře Sáncheze, následně ale minul prázdnou bránu. "Spurs" se přesto ještě v první půli dočkali, když střelu Kulusevského tečoval do sítě Romero a připsal si první gól v dresu Tottenhamu.

Po přestávce se prosadil po rychlém brejku také Kane. Osmadvacetiletý anglický reprezentant vstřelil v Premier League rekordní 95. gól na hřišti soupeře a osamostatnil se v čele žebříčku od druhého Waynea Rooneyho. Šlo o jeho dvanáctou branku v této ligové sezoně.

Tottenham se po třetím vítězství z posledních čtyř zápasů v lize posunul v neúplné tabulce na sedmé místo o skóre za West Ham a má ještě zápas k dobru. Brighton je po šesté soutěžní porážce za sebou třináctý.