Liverpool dál čeká na výhru. S Crystal Palace doma dohrával o deseti a jen remizoval

15. 8. 2022 22:58
Fotbalisté Liverpoolu ve druhém kole anglické ligy jen remizovali doma 1:1 s Crystal Palace. "Reds" prohrávali po gólu Wilfrieda Zahy a závěrečnou půlhodinu dohrávali bez vyloučeného Darwina Núňeze, přesto alespoň vyrovnal Luis Díaz. Úřadující vicemistři tak nadále čekají na premiérovou výhru, v prvním utkání rovněž remizovali s Fulhamem.
Muhammad Salah
Muhammad Salah | Foto: Reuters

Liverpool si v první půli vytvořil drtivý tlak a soupeře přestřílel 17:4, ale do vedení šel paradoxně londýnský celek. Ve 32. minutě zakončil rychlý brejk technickým obstřelem Zaha.

Reprezentant Pobřeží slonoviny navázal na trefu ze vzájemného duelu před sedmi lety a stal se prvním hráčem Crystal Palace, který skóroval na stadionu Anfield ve dvou různých ligových zápasech.

"Reds" pokračovali v náporu, ten jim ale zkomplikoval Núňez, jenž v předchozím průběhu neproměnil několik gólových šancí a trefil i tyč. Uruguayský útočník v 57. minutě oplatil Andersenovi postrčení úderem hlavou do obličeje a byl vyloučen.

Navzdory oslabení vzápětí srovnal po individuální akci Díaz, na obrat už ale favorit nedosáhl. Na druhé straně nastřelil Zaha ve velké příležitosti ve skluzu tyč.