Schick v lize debutoval za Leverkusen při venkovní remíze. Nastoupil po hodině hry

Aktualizováno 20. 9. 2020 20:20
Český fotbalový reprezentant Patrik Schick si jako střídající hráč odbyl ligovou premiéru v dresu Leverkusenu. Jeho tým remizoval v prvním kole nejvyšší německé soutěže s Wolfsburgem 0:0.
Patrik Schick.
Patrik Schick. | Foto: Milan Kammermayer

Schick přišel na hřiště v 63. minutě, kdy na hrotu útoku nahradil Lucase Alaria. Tentokrát ale gólově nenavázal na pohárové utkání proti Norderstedtu. Souboj Wolfsburgu s Leverkusenem tak po pěti zápasech dopadl jinak než výhrou hostujícího mužstva.

Předchozí Schickův tým Lipsko vykročilo do sezony domácím vítězstvím 3:1 nad Mohučí. Klid daly třetímu týmu minulého ročníku slepené góly Emila Forsberga a Yussufa Poulsena z prvního poločasu.

Mohuč po pauze snížila zásluhou Jeana-Philippea Matety, vzápětí ale znovu zvýšil náskok Amadou Haidara. Lipsko porazilo svého soupeře potřetí v řadě.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Lipsko - Mohuč 3:1 (17. Forsberg z pen., 21. Poulsen, 51. Haidara - 48. Mateta), Wolfsburg - Leverkusen 0:0.

před 31 minutami

Pákistánská armáda zabila deset ozbrojenců, údajně plánovali teroristické útoky

Pákistánské ozbrojené složky zabily v přestřelce na severozápadě země deset ozbrojenců, včetně čtyř velitelů, a zabavily také mnoho zbraní. Podle armády patřili bojovníci ke skupině, která stála za nedávnými útoky na civilisty a plánovala další údery. V úterý o tom informovala agentura AP.

Armáda zasahovala v oblasti Jižního Vazíristánu v provincii Chajbar Pachtunchvá, která byla až donedávna baštou hnutí Tehríke Tálibán (TTP). To je pákistánskou odnoží islamistického afghánského hnutí. Armáda ale neposkytla o operaci žádné podrobnosti ani informace o příslušnosti zabitých ozbrojenců.