Lipsko vyhrálo v Mohuči a stáhlo náskok vedoucího Bayernu

5. 4. 2017 22:13
Fotbalový nováček z Lipska využil úterní prohry Bayernu s Hoffenheimem a díky středeční výhře 3:2 nad Mohučí se přiblížil vedoucímu celku na deset bodů.
Lipsko stáhlo náskok Bayernu
Lipsko stáhlo náskok Bayernu | Foto: ČTK

Berlín - Fotbalisté druhého Lipska v 27. kole německé ligy vyhráli v Mohuči 3:2. Nováček využil úterní prohry Bayernu s Hoffenheimem (0:1) a přiblížil se bavorskému lídrovi na deset bodů.

V Mohuči padlo všech pět branek až ve druhém poločase. V 48. minutě poslal Lipsko do vedení Marcel Sabitzer, čtyři minuty po něm zvýšil Timo Werner.

Domácí Jairo Samperio sice z penalty zkorigoval skóre, ale Naby Keity přidal v 81. minutě třetí branku hostů. Jean-Philippe Gbamin pak sice dostal červenou kartu, ale oslabená Mohuč ještě v nastavení skórovala zásluhou Jošinoriho Muta.

Hertha Berlín s reprezentantem Vladimírem Daridou prohrála 0:1 v Mönchengladbachu a po třetí porážce za sebou zůstala na šesté pozici. Utkání rozhodl v 16. minutě devatenáctiletý Slovák László Bénes.

Augsburg na svém hřišti podlehl 2:3 předposlednímu Ingolstadtu a je na barážové šestnácté příčce. Úvodních 78 minut odehrál v záloze domácího týmu Jan Morávek a dostal žlutou kartu.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Augsburg - Ingolstadt 2:3 (76. Verhaegh z pen., 81. Altintop - 35. a 67. Cohen, 24. Kittel), Darmstadt - Leverkusen 0:2 (15. Brandt, 56. Volland), Mohuč - Lipsko 2:3 (69. Jairo z pen., 90.+1 Muto - 48. Sabitzer, 52. Werner, 81. Keita), Mönchengladbach - Hertha Berlín 1:0 (16. Bénes), Wolfsburg - Freiburg 0:1 (78. Niederlechner).