Vylučte Suchého, požadovalo Lipsko. Augsburg pak porazilo 2:1

12. 2. 2021 22:28
Lipsko porazilo v německé fotbalové lize Augsburg 2:1 a upevnilo si druhé místo v tabulce. Na vedoucí Bayern Mnichov, který má k dobru pondělní zápas s Bielefeldem, ztrácí čtyři body. Za Augsburg nastoupil po více než dvou měsících a teprve potřetí v tomto ročníku bundesligy obránce Marek Suchý.
Marek Suchý z Augsburgu při bránění Christophera Nkunkua z Lipska.
Marek Suchý z Augsburgu při bránění Christophera Nkunkua z Lipska. | Foto: Reuters

Do statistiky utkání se zapsal žlutou kartou, kterou obdržel za faul na Williho Orbana přímo před domácí lavičkou, která se dožadovala vyloučení českého fotbalisty.

K prvnímu gól pomohl Lipsku faul Reece Oxforda, po němž rozhodčí nařídil penaltu. Rafal Gikiewicz sice pokus Daniho Olma zneškodnil, ale sudí nechal pokutový kop opakovat a napodruhé už domácí hráč uspěl. Krátce před koncem prvního poločasu zvýšil na 2:0 Christopher Nkunku.

Augsburg s brankářem Tomášem Koubkem a záložníkem Janem Morávkem v rolích náhradníků snížil v 77. minutě, kdy se z penalty trefil Daniel Caligiuri.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Lipsko - Augsburg 2:1 (38. Olmo z pen., 43. Nkunku - 77. Caligiuri z pen.).

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.