Vylučte Suchého, požadovalo Lipsko. Augsburg pak porazilo 2:1

12. 2. 2021 22:28
Lipsko porazilo v německé fotbalové lize Augsburg 2:1 a upevnilo si druhé místo v tabulce. Na vedoucí Bayern Mnichov, který má k dobru pondělní zápas s Bielefeldem, ztrácí čtyři body. Za Augsburg nastoupil po více než dvou měsících a teprve potřetí v tomto ročníku bundesligy obránce Marek Suchý.
Marek Suchý z Augsburgu při bránění Christophera Nkunkua z Lipska.
Marek Suchý z Augsburgu při bránění Christophera Nkunkua z Lipska. | Foto: Reuters

Do statistiky utkání se zapsal žlutou kartou, kterou obdržel za faul na Williho Orbana přímo před domácí lavičkou, která se dožadovala vyloučení českého fotbalisty.

K prvnímu gól pomohl Lipsku faul Reece Oxforda, po němž rozhodčí nařídil penaltu. Rafal Gikiewicz sice pokus Daniho Olma zneškodnil, ale sudí nechal pokutový kop opakovat a napodruhé už domácí hráč uspěl. Krátce před koncem prvního poločasu zvýšil na 2:0 Christopher Nkunku.

Augsburg s brankářem Tomášem Koubkem a záložníkem Janem Morávkem v rolích náhradníků snížil v 77. minutě, kdy se z penalty trefil Daniel Caligiuri.