Lipsko porazilo Augsburg a osamostatnilo se v čele německé ligy

17. 10. 2020 17:48
Fotbalisté Lipska porazili v souboji o čelo tabulky německé ligy Augsburg 2:0 a na prvním místě mají náskok jednoho bodu před Dortmundem. Češi Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie pomohli Brémám k remíze 1:1 ve Freiburgu. Záložník Vladimír Darida odehrál za Herthu Berlín 78 minut, domácí porážce 0:2 s nováčkem soutěže Stuttgartem ale nezabránil.
Yussuf Poulsen
Yussuf Poulsen | Foto: Reuters

Zápas Lipska v Augsburgu byl soubojem prvních dvou týmů bundesligové tabulky. Poprvé po deseti letech se takový duel netýkal Bayernu Mnichov ani Dortmundu.

Vítězství favorizovanému Lipsku zařídili brankami Angeliňo a Youssuf Poulsen. Čeští fotbalisté Marek Suchý a Tomáš Koubek zůstali celý zápas na lavičce Augsburgu.

Lipští svěřenci trenéra Juliana Nagelsmanna jsou první o bod před Dortmundem, který zdolal díky trefě Marca Reuse ze 76. minuty 1:0 Hoffenheim. Pavel Kadeřábek chyběl v poraženém celku kvůli pozitivnímu testu na koronavirus.

Pavlenka ve Freiburgu inkasoval po čtvrthodině hry, kdy se po sérii odrazů dostal míč k Philippu Lienhartovi a ten ho poslal za bezmocného českého gólmana. Brémy ale záhy srovnaly díky penaltě Niclase Füllkruga. Werder má po čtyřech kolech sedm bodů a drží se v horní polovině tabulky.

Bayern si vypracoval třígólový náskok už v prvním poločase a výsledek si pohlídal. Lewandowski, který si připsal i jednu asistenci, má na kontě po čtyřech zápasech sedm gólů a je v čele bundesligové tabulky střelců. Polský kanonýr navíc vstřelil gól i poslednímu účastníkovi letošního ročníku německé ligy, proti kterému se dosud v kariéře neprosadil.

Leverkusenu chyběl zraněný Patrik Schick, na hrotu útoku ho ale v Mohuči gólově zastoupil Lucas Alario. Argentinec se po půlhodině hry prosadil hlavou po rohovém kopu a zařídil Bayeru po třech remízách první triumf v sezoně.

Německá fotbalová liga - 4. kolo:

Augsburg - Lipsko 0:2 (45. Angeliňo, 66. Poulsen), Freiburg - Brémy 1:1 (16. Lienhart - 25. Füllkrug z pen.), Hertha Berlín - Stuttgart 0:2 (9. Kempf, 68. Castro), Hoffenheim - Dortmund 0:1 (76. Reus), Mohuč - Leverkusen 0:1 (30. Alario), Bielefeld - Bayern Mnichov 1:4 (58. Doan - 8. a 51. Müller, 45.+1 a 51. Lewandowski), Mönchengladbach - Wolfsburg 1:1 (78. Hofmann z pen. - 85. Weghorst).

1. Lipsko 4 3 1 0 10:2 10
2. Bayern Mnichov 4 3 0 1 17:8 9
3. Dortmund 4 3 0 1 8:2 9
4. Stuttgart 4 2 1 1 9:5 7
5. Eintracht Frankfurt 3 2 1 0 6:3 7
6. Augsburg 4 2 1 1 5:3 7
7. Brémy 4 2 1 1 6:6 7
8. Hoffenheim 4 2 0 2 8:6 6