Lipsko popáté za sebou vyhrálo a dotáhlo se na Bayern

Aktualizováno 6. 11. 2016 20:13
Německými fanoušky nenáviděné Lipsko dál kráčí Bundesligou bez prohry. V dnešním utkání 10. ligového kola se poradili na domácím hřišti s Mohučí a po výsledku 3:1 se bodově dotáhli na Bayern Mnichov.
RB Lipsko, Bundesliga 2016/17
RB Lipsko, Bundesliga 2016/17 | Foto: ČTK

Berlín - Fotbalisté Lipska si i po 10. kole německé ligy udrželi neporazitelnost a díky vítězství 3:1 nad Mohučí vyhráli popáté za sebou. Největší měrou k tomu přispěl dvěma brankami v prvním poločase mladý útočník Timo Werner, třetí gól vítězů přidal Emil Forsberg. Za Mohuč patnáct minut před koncem snížil Stefan Bell.

Dvacetiletý Werner otevřel skóre už ve 3. minutě, když zblízka zakončil po Forsbergově asistenci. Role obou hráčů se následně vyměnily, Werner unikl po pravém křídle a nacentroval na švédského útočníka, jenž zdvojnásobil náskok svého týmu. Těsně před poločasem pak Werner zařídil třígólové vedení.

Pro mladého německého útočníka to byl nejproduktivnější zápas v bundeslize. Ještě nikdy se mu nepovedlo zaznamenat přesný zásah či asistenci u tří gólů svého týmu v jednom zápase.

Lipsko mohl mrzet pouze gól ze 74. minuty, kdy se hlavou prosadil Stefan Bell. Sedmým inkasovaným gólem přišlo o nálepku týmu s nejlepší obranou v soutěži, kterou dosud sdílelo s Bayernem. Právě na lídra tabulky se Lipsko bodově dotáhlo.

Schalke porazilo Brémy

V dobré formě hrají po bídném startu do soutěže fotbalisté Schalke. Díky vítězství 3:1 nad Brémami prodloužili sérii utkání, v nichž bodovali, už na pět duelů. V tabulce se posunuli o dvě příčky na dvanácté místo. Naopak pro Brémy výsledek znamenal třetí porážku v řadě a setrvání na šestnácté pozici.

V úvodu utkání se přitom do velké šance díky českému obránci Theodoru Gebre Selassiemu dostali hosté. Reprezentační bek po čtvrt hodině hry zpoza vápna nebezpečně vypálil a gólman Ralf Fährmann musel proti jeho střele předvést dobrý zákrok.

Následně však dvakrát udeřili domácí. Alessandro Schöpf hlavou dorazil střelu odraženou od břevna, tři minuty po něm dal gól Nabil Bentaleb také z dorážky, tentokrát po přímém kopu. Pro Schöpfa to byl první gól v sezoně, nejlepší střelec klubu Bentaleb se prosadil popáté v šesti posledních soutěžních zápasech.

Ještě do poločasu střelec vyrovnávací branky v pokutovém území nedovoleně atakoval Serge Gnabryho. Sám faulovaný nařízenou penaltu proměnil. Zdramatizování zápasu se ale nekonalo, Schalke vstoupilo do druhého poločasu mnohem lépe než soupeř. Po několika promarněných šancí svých spoluhráčů po hodině hry stanovil konečný výsledek svou druhou brankou Schöpf.