PSG vstoupil do Ligue 1 výhrou 5:0, Messi ji zpečetil nůžkami

6. 8. 2022 23:09
Fotbalisté Paris St. Germain vykročili za obhajobou titulu ve francouzské lize výhrou 5:0 v Clermontu. Dvěma góly se na vítězství podílel Lionel Messi.
Lionel Messi
Lionel Messi | Foto: Reuters

Hosté se sice museli obejít bez zraněného Kyliana Mbappého, ale zastoupily ho ostatní útočné hvězdy. Skóre zápasu už v deváté minutě otevřel Neymar, poté navíc pro spoluhráče připravil další tři branky.

Ještě v prvním poločase se přihrávkou podepsal pod branky Ašrafa Hakimího a Marquinhose. V 80. minutě připravil gól pro Messiho, který o šest minut později nůžkami upravil na konečných 5:0.

Pařížský celek tak pod vedením nového trenéra Christopha Galtiera i ve druhém utkání nové sezoně předvedl střelecké představení. Před týdnem ve francouzském Superpoháru porazil 4:0 Nantes.

Francouzská fotbalová liga - 1. kolo:

Štrasburk - Monako 1:2 (65. Diallo - 43. Diatta, 53. Diop), Clermont - Paris St. Germain 0:5 (80. a 86. Messi, 9. Neymar, 26. Hakimí, 38. Marquinhos).