"Lidská hloupost nezná hranic." Fanoušci Nice uráželi tragicky zesnulého fotbalistu

Sport ČTK Sport, ČTK
12. 5. 2022 10:46
Vedení fotbalového klubu z Nantes se ostře ohradilo proti chování fanoušků Nice, kteří při středečním zápase francouzské ligy se St. Etienne uráželi zesnulého útočníka Emilana Salu.
Pietní místo k uctění památky Emiliana Saly na stadionu v Nantes po jeho smrti
Pietní místo k uctění památky Emiliana Saly na stadionu v Nantes po jeho smrti | Foto: Reuters

Argentinský hráč tragicky zahynul před třemi lety při letecké nehodě cestou do Cardiffu, kam z Nantes přestoupil.

Nyní k incidentu došlo jen pár dní poté, co si Nantes poradilo 1:0 s Nice ve finále Francouzského poháru.

"S hrůzou jsme zjistili, co někteří fanoušci Nice skandovali," citovala prohlášení klubu agentura AP.

"A jsme zásadně proti takovému špinění vzpomínky na Emiliana Salu," uvedlo Nantes, za které Sala odehrál 133 zápasů a dal 48 branek.

Pokřiky příznivců Nice odsoudil také trenér Nantes Antoine Kombouaré. "Lidská hloupost nemá hranic. Je mi z toho zle. Takoví lidé by měli dostat zákaz vstupu na stadion," prohlásil.

Nantes poděkovalo trenérovi Nice Christophu Galtierovi, jenž hned po utkání pokřiky odsoudil. "K tomu nejde nic říct. Chtěl bych se omluvit rodině Emiliana Saly i Nantes," uvedl.

"Tohle na stadiony nepatří a ty, co křičeli, na tribunách nechceme," dodal. "Říká se, že chování na fotbale je odrazem společnosti. Jestli je naše společnost taková, tak jsme opravdu v pr…" prohlásil Galtier.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Evropská komise žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií

Evropská komise ve čtvrtek zažalovala Česko a další čtyři země Evropské unie za to, že nevynucují nová unijní pravidla pro obsah audiovizuálního vysílání přijatá v roce 2018. Komise požádala Soudní dvůr EU o vyměření pokuty, neboť české orgány nezapracovaly obsah směrnice do vnitrostátního práva. Směrnice má podle unijní exekutivy mimo jiné zlepšit ochranu dětských diváků, podpořit kulturní rozmanitost obsahu televizního vysílání či rozšířit definici nezákonného a škodlivého obsahu na internetové videokanály. Žaloby se týkají také Slovenska, Irska, Rumunska a Španělska.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Izraelská vojenská policie nezahájí vyšetřování smrti zastřelené reportérky Al-Džazíry

Izraelská vojenská policie nebude vyšetřovat smrt reportérky stanice Al-Džazíra, která přišla o život minulý týden při izraelské razii na palestinském Západním břehu Jordánu. Stříleli při ní Izraeli i Palestinci, ale není jasné, čí střela Šírín abú Aklahovou zasáhla. Podle nové zprávy deníku Haarec vojenská prokurátorka dospěla k závěru, že v případu není podezření na spáchání trestného činu.

Armáda podle izraelských médií incident stále vyšetřuje, ale nikoli právními kanály. Z předběžného vyšetřování vyplývá, že ženu mohla 11. května zasáhnout náhodná palestinská palba i izraelský voják.

Podle Haarecu palestinská samospráva, která armádu obvinila z vraždy abú Aklahové, odmítla nechat provést pitvu a předat náboj vyjmutý z novinářčina těla k balistické zkoušce. Konečné rozhodnutí o viníkovi proto nelze učinit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy