Lewandowski řádil. Bayern znovu porazil Dortmund a podeváté vyhrál německý Superpohár

17. 8. 2021 22:53
Fotbalisté Bayernu Mnichov podeváté vyhráli německý Superpohár. Obhájci trofeje stejně jako loni porazili rivala Dortmund, tentokrát na soupeřově hřišti 3:1. Polský kanonýr Robert Lewandowski proti bývalému týmu zaznamenal dva góly a asistenci.
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski | Foto: Reuters

Nový trenér Julian Nagelsmann získal s bavorským gigantem premiérovou trofej. Nástupce Hansiho Flicka dokonce na lavičce Bayernu poprvé zvítězil, což se mu nepovedlo ve čtyřech přípravných zápasech ani v úvodním bundesligovém duelu s Mönchengladbachem (1:1).

Utkání předcházela minuta ticha a potlesku za legendárního kanonýra Bayernu a německé reprezentace Gerda Müllera, který v neděli zemřel v 75 letech. Hráči obou týmů také navlékli černé pásky.

V prvním poločase hosty podržel brankář Manuel Neuer, když ve velkých šancích vychytal Marca Reuse a Erlinga Haalanda. Ve 41. minutě Bayernu zařídil vedení Lewandowski hlavičkou po centru Sergea Gnabryho.

Mnichované vstoupili lépe i do druhé půle. Tečovaný centr Alphonsa Daviese posunul Lewandowski patičkou na Thomase Müllera a ten v 50. minutě snadno trefil odkrytou branku.

Haalandovo rychlé snížení neplatilo kvůli ofsajdu. Dortmund však pokračoval ve velkém tlaku a v 64. minutě už domácí fanoušci mohli slavit gól po Reusově výstavní střele z první.

Už za deset minut ale Lewandowski vrátil Bayernu dvoubrankový náskok, když chladnokrevně potrestal špatnou rozehrávku Manuela Akanjiho. Borussia už zápas nedokázala víc zdramatizovat a pod novým koučem Marcem Rosem poprvé zaváhala. Dortmund podlehl úřadujícím německým šampionům v šestém soutěžním duelu po sobě.