Leverkusen se dál trápí. Schick jen střídal, Bayer podlehl doma Freiburgu

28. 2. 2021 20:41
Fotbalisté Leverkusenu se střídajícím reprezentačním útočníkem Patrikem Schickem ve 23. kole německé ligy doma podlehli Freiburgu 1:2 a jsou na šestém místě tabulky. Trápící se Bayer vyhrál jediné z posledních devíti soutěžních utkání.
Zklamaná hvězda Leverkusenu Leon Bailey.
Zklamaná hvězda Leverkusenu Leon Bailey. | Foto: Reuters

Freiburg poslal do vedení na začátku druhé půle Ermedin Demirovič po přihrávce Lucase Hölera, který za chvíli přidal druhou branku. V 70. minutě krátce po Schickově příchodu na hřiště sice snížil Leon Bailey, ale Leverkusen, který ve čtvrtek vypadl z Evropské ligy s Young Boys Bern, už ani přes závěrečný tlak na body nedosáhl.

Hoffenheim s dalším českým reprezentantem bekem Pavlem Kadeřábkem v Berlíně s Unionem remizoval 1:1 a je na jedenácté příčce. V deváté minutě se jako první trefil domácí Max Kruse z pokutového kopu, za dvacet minut srovnal vlastní brankou Nico Schlotterbeck.

Třináctý Augsburg vyhrál na stadionu předposlední Mohuče 1:0 gólem Andreho Hahna z 25. minuty. Na lavičce hostů, kteří naplno bodovali po čtyřech kolech, zůstali brankář Tomáš Koubek a obránce Marek Suchý, záložník Jan Morávek nebyl ani mezi náhradníky.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:

Union Berlín - Hoffenheim 1:1 (9. Kruse z pen. - 29. vlastní Schlotterbeck), Mohuč - Augsburg 0:1 (25. Hahn), Leverkusen - Freiburg 1:2 (70. Bailey - 50. Demirovič, 61. Höler).

1. Bayern Mnichov 23 16 4 3 67:32 52
2. Lipsko 23 15 5 3 43:20 50
3. Wolfsburg 23 12 9 2 37:19 45
4. Eintracht Frankfurt 23 11 9 3 46:32 42
5. Dortmund 23 12 3 8 48:31 39
6. Leverkusen 23 10 7 6 41:26 37
7. Union Berlín 23 8 10 5 36:26 34
8. Freiburg 23 9 7 7 37:35 34