Schick se zranil při rozcvičce a za Leverkusen nenastoupil, Pavlenka lapil penaltu

Aktualizováno 23. 1. 2021 20:38
Fotbalisté Leverkusenu bez zraněného Patrika Schicka prohráli s Wolfsburgem 0:1 a v bundeslize zůstali před svým přemožitelem třetí už jen díky skóre. Druhé Lipsko v utkání 18. kola nezvládlo roli favorita na hřišti sestupem ohrožené Mohuči, které podlehlo 2:3. Vedoucí Bayern tak může v nedělním utkání proti poslednímu Schalke získat už sedmibodový náskok.

Schick ze zápasové nominace vypadl kvůli zranění nohy, které si přivodil při rozcvičce. Oslabený Leverkusen, kterému chybělo dalších pět zraněných fotbalistů, prohrál brankou Boteho Bakua. Velké marodce odpovídá i aktuální forma Bayeru, který z posledních šesti ligových duelů vyhrál jediný.

Druhou příčku i přes ztrátu uhájilo Lipsko. Hosté v první půli dvakrát vedli, Mohuč však pokaždé vyrovnala zásluhou Moussy Niakhatého, který dal dva góly v jednom utkání poprvé v profesionální kariéře. Domácí se dostali poprvé do vedení v 50. minutě, kdy se trefil Leandro Martins, a předposlední tým tabulky již vedení proti střelecky aktivnějšímu soupeři udržel.

Bielefeld podlehl 1:5 Frankfurtu, který zápas rozhodl již během 33 minut hry. Dvakrát se trefil André Silva, který je se čtrnácti góly druhým nejlepším střelcem ligy, a jednou Filip Kostič. Domácím vykřesala naději branka Sergia Cordóvy z 36. minuty, po přestávce už ale slavili jen hráči Eintrachtu. Vedení zvýšili vlastní brankou Joakima Nilssona. Definitivní pojistku přidal Luka Jovič, který skóroval potřetí ve třech duelech po lednovém návratu na hostování z Realu Madrid. Dal tak už více gólů než na podzim v dresu "Bílého baletu".

Brémy s brankářem Jiřím Pavlenkou a obráncem Theodorem Gebre Selassiem přehrály 4:1 Herthu Berlín, za kterou nastoupil Vladimír Darida. Úvod se vyvedl hostujícímu Werderu, který v 10. minutě poslal do vedení proměněnou penaltou David Selke. Po dalších deseti minutách kopali penaltu také domácí, Matheuse Cunhu ale Pavlenka vychytal. Brémy následně vedení navýšily, a přestože ještě do přestávky snížil Jhon Córdoba, hosté si už první výhru na hřišti soupeře v novém roce vzít nenechali.

Augsburg doma přehrál Union Berlín 2:1. Brankář Tomáš Koubek s obráncem Markem Suchým zůstali na lavičce. Výhru zařídil dvěma brankami Florian Niederlechner, za hosty se prosadil Marcus Ingvartsen, který v druhém poločase neproměnil pokutový kop a promarnil šanci na vyrovnání.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Augsburg - Union Berlín 2:1 (17. a 47. Niederlechner - 25. Ingvartsen), Bielefeld - Eintracht Frankfurt 1:5 (36. Cordóva - 25. a 33. Silva, 27. Kostič, 51. vlastní Nilsson, 75. Jovič), Freiburg - Stuttgart 2:1 (14. Demirovič, 37. Čong U-jong - 7. Wamangituka), Leverkusen - Wolfsburg 0:1 (35. Baku), Mohuč - Lipsko 3:2 (24. a 35. Niakhaté, 50. Barreiro - 15. Adams, 30. Halstenberg), Hertha Berlín - Brémy 1:4 (45.+2 Cordóba - 10. Selke z pen., 29. Toprak, 57. Bittencourt, 77. Sargent).

1. Bayern Mnichov 17 12 3 2 49:25 39
2. Lipsko 18 10 5 3 31:17 35
3. Leverkusen 18 9 5 4 32:18 32
4. Wolfsburg 18 8 8 2 27:19 32
5. Mönchengladbach 18 8 7 3 35:28 31
6. Eintracht Frankfurt 18 7 9 2 35:27 30
7. Dortmund 18 9 2 7 35:26 29
8. Union Berlín 18 7 7 4 33:23 28