Blamáž. Leverkusen nepřešel v poháru přes třetiligového nováčka

25. 10. 2016 21:51
Účastník Ligy mistrů Leverkusen vypadl v Německém poháru s třetiligovým nováčkem na penalty, přestože hrál od 78. minuty přesilovku.
Fotbalisté Leverkusenu.
Fotbalisté Leverkusenu. | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Leverkusenu zažili blamáž v Německém poháru, v jehož druhém kole vypadli po souboji s třetiligovým nováčkem Sportfreunde Lotte. Účastník Ligy mistrů hrál na hřišti outsidera bez potrestaného trenéra Rogera Schmidta i několika opor, v zápase ztratil vedení v základní hrací době i v prodloužení a po výsledku 2:2 pro něj soutěž skončila po penaltovém rozstřelu (3:4). A to hrál Bayer od 78. minuty přesilovku po vyloučení v domácím týmu.

Schmidt si odpykal první polovinu trestu, již mu vyměřila disciplinární komise za nesportovní chování v sobotním bundesligovém zápase s Hoffenheimem, který Leverkusen doma prohrál 0:3. Další fiasko svého týmu sledoval na tabletu v týmovém autobusu před stadionem. Při penaltách selhali Charles Aranguiz, Kevin Volland, který před tím obstaral oba góly favorita, a Julian Baumgartlinger. Leverkusen čeká na vítězství v soutěžním utkání už čtyři zápasy.

"Sportovní přátelé" Lotte se postarali o senzaci už v prvním kole pohárové soutěže, v němž vyřadili Werder Brémy.