Na penalty neměl Vaclík nárok. Český brankář nakonec dostal od Getafe tři góly

21. 4. 2019 18:27
Fotbalisté Getafe porazili ve 33. kole španělské ligy v přímém souboji o čtvrté místo Sevillu 3:0 a posunuli se v tabulce o dva body před dnešního soupeře. Český brankář Tomáš Vaclík odchytal za poražený tým celý zápas, dvakrát inkasoval z pokutového kopu.
Český gólman Tomáš Vaclík v brance Sevilly
Český gólman Tomáš Vaclík v brance Sevilly | Foto: Reuters

Sevilla byla v úvodu aktivnější a Vázquez nastřelil břevno, pak ale zahrál po půlhodině hry ve vápně rukou a sudí Lahoz nařídil po konzultaci s videorozhodčím pokutový kop. Ten proměnil střelou doprostřed brány Mata.

V nastaveném čase úvodního dějství stejným způsobem jako Vázquez zahrál rukou v pokutovém území Escudero a po druhé žluté kartě byl vyloučen. Další penaltu využil Molina, který poslal českého brankáře k opačné tyči.

Po pauze přidal třetí gól opět Molina. I za rozhodnutého stavu panovala na hřišti nervózní atmosféra a v 74. minutě byl po tvrdém šlapáku vyloučen domácí Djené. Rozhodčí vedle dvou červených rozdal také devět žlutých karet.

Real Madrid si doma poradil 3:0 s Bilbaem díky hattricku Karima Benzemy. Nejlepší střelec Realu udeřil ve druhém poločase nejprve dvakrát ze vzduchu a v nastavení poslal po Baleově přihrávce míč do odkryté branky. Benzema dal v sezoně už 21 ligových gólů.

"Bílý balet" ztrácí ze třetího místa na městského rivala Atlético čtyři body. Bilbao zůstává na pohárové sedmé pozici.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:

Getafe - FC Sevilla 3:0 (45.+4 z pen. a 53. Molina, 35. Mata z pen.), Real Madrid - Bilbao 3:0 (47., 76. a 90.+1 Benzema), Levante - Espaňol Barcelona 2:2 (62. Vezo, 72. Rochina - 16. Iglesias, 65. Roca), Villarreal - Leganés 2:1 (64. Bacca, 80. Ekambi - 86. El Zhar z pen.), Betis Sevilla - Valencie 1:2 (78. Lo Celso z pen. - 45. a 49. Guedes).