Staral se o Beckenbauera i současné hvězdy. Lékař Bayernu po čtyřech dekádách končí

ČTK ČTK
12. 6. 2020 18:20
Po více než čtyřech dekádách končí u fotbalistů Bayernu Mnichov lékař Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt. Vyhlášený ortoped, jenž se staral už o hvězdy 70. let Franze Beckenbauera a Gerda Müllera, se chce věnovat už jen své soukromé praxi v Mnichově a výzkumnému projektu na klinice Rechts der Isar.
Fotbalisté Bayernu Mnichov, ilustrační obrázek.
Fotbalisté Bayernu Mnichov, ilustrační obrázek. | Foto: Reuters

Sedmasedmdesátiletý Müller-Wohlfahrt se rozloučí s Bayernem k 30. červnu. "Během několika desetiletí 'Mull' odvedl v Bayernu úžasnou práci a stanovil tak celosvětový standard pro sportovní medicínu. Všechny naše úspěchy v posledních čtyřiceti letech nesou samozřejmě i jeho jméno. Celý klub a několik generací hráčů mu dluží velký dík," uvedl předseda představenstva Bayernu Karl-Heinz Rummenigge.

Müller-Wohlfahrt začal v bundeslize v Hertě Berlín a v roce 1977 přišel do Bayernu. Mnichovský tým od té doby opustil jen v roce 2008 po neshodách s tehdejším trenérem Jürgenem Klinsmannem a poté znovu v roce 2015 po konfliktu s koučem Pepem Guardiolou. Pokaždé se do klubu vrátil, tentokrát je ale jeho rozlučka definitivní.

Věhlasný lékař, jenž se staral i o hvězdy z jiných sportovních odvětví, například o jamajského sprintera Usaina Bolta, také dlouho působil u německé fotbalové reprezentace a slavil s ní zlato na MS 2014.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Policisté zadrželi muže podezřelého z napadení na Kraví hoře

Kriminalisté zadrželi šestatřicetiletého muže podezřelého z nedělního napadení v parku na Kraví hoře v Brně. Dopadli jej poblíž obchodní galerie Vaňkovka. Je podezřelý z toho, že pobodal stejně starého muže.

"V současné době probíhají úkony v trestním řízení. Podrobnosti k případu pokusu vraždy zveřejníme v blízké době," uvedla policie v tiskové zprávě. Z vyjádření vyplývá, že kriminalisté na čin nyní pohlížejí jako na pokus o vraždu, nikoliv mírněji postihované ublížení na zdraví.

Na tísňovou linku zavolal v neděli večer sám napadený. Policie na místě spustila pátrací akci, pachatele už ale na Kraví hoře nenašla. Napadeného transportovali zdravotníci do nemocnice, utrpěl bodnořezná zranění.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

MS v silniční cyklistice kvůli koronaviru ve Švýcarsku nebude

Mistrovství světa v silniční cyklistice se letos v Aigle a Martigny neuskuteční. Švýcarská vláda dnes prodloužila platnost opatření proti šíření koronaviru do 30. září, což organizátorům znemožňuje šampionát plánovaný v termínu od 20. do 27. září uspořádat. Původně platil zákaz masových akcí s účastí více než tisícovky lidí do konce srpna.

Pořadatelé doufali, že se budou opatření zmírňovat. To se ale nepotvrdilo. Navíc se rozšířil seznam zemí, jejichž občané musí po příjezdu do Švýcarska do povinné karantény. Momentálně je na něm 45 států.

Předseda Mezinárodní cyklistické unie (UCI) David Lappartient v červenci prohlásil, že neexistuje žádný plán B pro případ, že se ve Švýcarsku nebude moci závodit. Podle některých informací ale stále existuje možnost, že se ještě na poslední chvíli podaří najít náhradní dějiště. Jako jedna z variant přichází podle médií v úvahu Itálie.

Další zprávy