Liverpool ztratil v Sunderlundu. Leicester je aktuálně nejhorším obhájcem titulu v historii

Aktualizováno 2. 1. 2017 18:17
Fotbalisté Leicesteru po 20 kolech mají na kontě jen 21 bodů, což je nejhorší bilance obhájce titulu v této fázi sezony v historii Premier League. Liverpool remizoval se Sunderlundem, Manchester City naopak dokázal i v oslabení udolat Burnley.
Robert Huth
Robert Huth | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu ve 20. kole anglické ligy dvakrát ztratili vedení a na hřišti Sunderlandu jen remizovali 2:2. Vedoucí Chelsea jim tak může utéct už na osm bodů, pokud zvládne úterní dohrávku s Tottenhamem. K Liverpoolu se navíc na rozdíl dvou bodů dotáhl třetí Manchester City, který porazil Burnley 2:1, přestože hrál hodinu v oslabení bez vyloučeného Fernandinha.

Liverpool prožívá nejlepší sezonu v historii podle počtu získaných bodů, ale zápas v Sunderlandu mu nevyšel podle představ. Po gólu Daniela Sturridge vedl, jenže krátce nato proměnil Jermain Defoe penaltu za faul. Stal se teprve čtvrtým hráčem v historii Premier League, který dal v deseti různých sezonách alespoň deset gólů. Před ním se to povedlo jen Franku Lampardovi, Waynu Rooneymu a Alanu Shearerovi.

Hosty znovu poslal do vedení v 72. minutě po rohu Sadio Mané, ale ani to na pátou výhru v řadě Liverpoolu nestačilo. Právě Mané sedm minut před koncem zahrál ve zdi rukou a další penaltu proměnil opět Defoe, který si vybral stejné místo v brance jako při prvním pokusu.

To Manchester City vydoloval všechny tři body, ačkoli hrál od 31. minuty bez vyloučeného Fernandinha. Brazilec dostal svou třetí červenou kartu v posledních šesti soutěžních zápasech za ostrý skluz zepředu oběma nohama na Johanna Gudmundssona.

Citizens i tak vydřeli výhru. V 58. minutě se v rohu pokutového území uvolnil Gaël Clichy a jeho střela po zemi skončila v brance. Pro francouzského beka to byl teprve třetí gól během 311 zápasů Premier League. O čtyři minuty později zvýšil Sergio Agüero, který z úhlu dorážel neúspěšný pokus spoluhráče. Hosté už jen snížili po rohu, když trefu Bena Meeho o břevno musela potvrdit branková technologie. V závěru ještě Manchester zachránilo břevno.

Fotbalisté Leicesteru uhráli na hřišti nováčka anglické ligy Middlesbrough jen bezbrankovou remízu. Po 20 kolech mají na kontě jen 21 bodů, což je nejhorší bilance obhájce titulu v této fázi sezony v historii Premier League. Na výhru na půdě soupeře čekají svěřenci trenéra Claudia Ranieriho už dvanáct utkání.

Leicesteru opět chyběl potrestaný útočník Jamie Vardy a ve třech zápasech bez svého kanonýra vstřelil tým jediný gól. Proti pevné obraně Middlesbrough se hosté neprosadili ani do velké šance. Jedinou velkou příležitost skórovat měli domácí, když se k odraženému míči dostal Gastón Ramírez, ale z voleje pálil těsně vedle.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:

Middlesbrough - Leicester 0:0, Everton - Southampton 3:0 (73. Valencia, 81. Baines z pen., 89. Lukaku), Manchester City - Burnley 2:1 (58. Clichy, 62. Agüero - 70. Mee), Sunderland - Liverpool 2:2 (25. a 84. Defoe obě z pen. - 19. Sturridge, 72. Mané), West Bromwich - Hull 3:1 (49. Brunt, 62. McAuley, 73. Morrison - 21. Snodgrass),

18:15 West Ham United - Manchester United.