West Ham se Součkem a Coufalem je na dostřel čelu Premier League, porazil Aston Villu

Aktualizováno 30. 11. 2020 23:14
West Ham s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem zvítězil nad Aston Villou ve fotbalové Premier League 2:1. Hammers udeřili v úvodu obou poločasů. Za hosty mohl dvakrát srovnat Watkins. Jenže napoprvé neproměnil penaltu. podruhé už dostal míč do sítě, ale VAR odhalil těsný ofsajd.
West Ham United - Aston Villa, hráči West Hamu slaví gól, Tomáš Souček, Angelo Ogbonna | Foto: Reuters

Fotbalisté Leicesteru nečekaně prohráli v dohrávce anglické ligy s Fulhamem 1:2 a nevyužili šanci bodově se dotáhnout na vedoucí Tottenham a druhý Liverpool. V tabulce Premier League zůstali čtvrtí, Fulham se naopak díky vítězství dostal ze sestupové zóny na 17. příčku.

Na pátou příčku poskočil West Ham. Tým s českými reprezentanty Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v základní sestavě zdolal Aston Villu 2:1. Domácí United měli výborný nástup do obou poločasů a pokaždé hned v úvodu skórovali. Hosté mohli ve druhé půli dvakrát vyrovnat, nakonec ale druhé porážce v řadě nezabránili.

Smolařem zápasu se stal Ollie Watkins. Nejprve v 74. minutě neproměnil pokutový kop, v nastavení sice míč do sítě dostal, videorozhodčí ale branku kvůli ofsajdu neuznal.

Fulham zaskočil favorita po půlhodině hry, kdy se trefil Ademola Lookman. O osm minut později zvýšil Ivan Cavaleiro, který proměnil po konzultaci s videem nařízenou penaltu. Fulham vedl v poločase alespoň o dva góly na hřišti soupeře poprvé od dubna 2012 a stejně jako tehdy v Boltonu (3:0) i tentokrát zápas dotáhl k vítězství.

Za domácí snížil až v 86. minutě Harvey Barnes a Leicester už ani přes závěrečný nápor nedokázal zachránit alespoň remízu.

.

Anglická fotbalová liga - 10. kolo:

Leicester - Fulham 1:2 (86. Barnes - 30. Lookman, 38. Cavaleiro z pen.), West Ham United - Aston Villa 2:1 (2. Ogbonna, 46. Bowen - 25. Grealish).

1. Tottenham 10 6 3 1 21:9 21
2. Liverpool 10 6 3 1 22:17 21
3. Chelsea 10 5 4 1 22:10 19
4. Leicester 10 6 0 4 19:14 18
5. West Ham United 10 5 2 3 17:11 17
6. Southampton 10 5 2 3 19:16 17
7. Wolverhampton 10 5 2 3 11:11 17
8. Everton 10 5 1 4 19:17 16