Leicester porazil Crystal Palace a zůstal třetí, Evertonu se hrůzně zranil Gomes

Aktualizováno 3. 11. 2019 20:11
Fotbalisté Leicesteru zvítězili v utkání 11. kola anglické ligy na hřišti Crystalu Palace 2:0. Tým Brendana Rodgerse tak zůstal díky lepšímu skóre na třetí příčce tabulky před Chelsea. Vítězný gól vstřelil v 57. minutě hlavou po rohovém kopu Caglar Söyüncü.
Zraněný Andre Gomes (Everton)
Zraněný Andre Gomes (Everton) | Foto: Reuters

Pro tureckého stopera šlo o první trefu v dresu Leicesteru, za který nastupuje od loňského léta. Dvě minuty před koncem pak po pohledné kombinaci na jeden dotek potvrdil výhru hostů desátou brankou v ročníku Jamie Vardy, nejlepší střelec ligy.

Tottenham nevyhrál počtvrté v řadě, na Evertonu remizoval 1:1. Vyrovnaný zápas překlopil na stranu hostujících "Spurs" z brejku v 63. minutě Dele Alli. Everton se tlačil za vyrovnáním o sedm minut později, videorozhodčí však jako penaltu dotek rukou ve vápně Tottenhamu neposoudil.

V 77. minutě byla hra na několik minut přerušena, protože po kontaktu se Son Hung-minem zůstal na trávníku ležet domácí záložník André Gomes. Portugalec byl odnesen na nosítkách s vážně poraněnou nohou, Son byl za zákrok vyloučen. Remízu proti oslabenému Tottenhamu v osmé nastavené minutě zařídil hlavičkou Cenk Tosun.

Takto Son reagoval, když viděl zranění Gomese

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:

Crystal Palace - Leicester 0:2 (57. Söyüncü, 88. Vardy), Everton - Tottenham 1:1 (90.+8 Tosun - 63. Alli).