Neporazitelnost Aston Villy skončila. Výhru nováčka vystřílel hattrickem Bamford

23. 10. 2020 23:17
Fotbalisté Leedsu rázně ukončili neporazitelnost Aston Villy v anglické lize. Díky hattricku Patricka Bamforda zvítězili v předehrávce 6. kola na hřišti birminghamského celku 3:0 a v tabulce se k druhému týmu soutěže přiblížili na dva body.
Fotbalisté Leedsu oslavují vítězství na hřišti Aston Villy.
Fotbalisté Leedsu oslavují vítězství na hřišti Aston Villy. | Foto: Reuters

Aston Villa čtyři dosavadní zápasy vyhrála při skóre 12:2 včetně demolice mistrovského Liverpoolu (7:2), tentokrát ale svěřenci trenéra Deana Smitha narazili. Po bezbrankovém poločase neuhlídali Bramforda, který se během 19 minut prostřílel na třetí místo v tabulce kanonýrů. V 55. minutě otevřel sedmadvacetiletý útočník skóre z dorážky a pak dvěma technickými střelami do rohů branky rozšířil počet gólů v sezoně na šest.

O jeden zásah více mají na kontě jen Korejec Son Hung-min z Tottenhamu a Dominic Calvert-Lewin z vedoucího Evertonu.