Vedoucí Juventus udržel náskok, o výhře v Janově rozhodla Ronaldova trefa

Aktualizováno 30. 6. 2020 23:54
Lídr italské fotbalové ligy Juventus vyhrál v 29. kole v Janově 3:1 a udržel v čele tabulky čtyřbodový náskok. Druhé Lazio Řím otočilo utkání na hřišti FC Turín a zvítězilo 2:1.
Cristiano Ronaldo z Juventusu Turín rozhodl utkání na hřišti Janova vítěznou brankou. | Foto: Reuters

"Stará dáma" se na hřišti soupeře bojujícího o záchranu dlouho nemohla gólově prosadit. Podařilo se to až v 50. minutě po pohledné individuální akci Paulu Dybalovi. Zanedlouho navíc přidal další trefu dělovkou zpoza vápna Cristiano Ronaldo. Hvězdný Portugalec má v této sezoně Serie A bilanci 24 gólů z 25 utkání.

Převahu obhájců titulu potvrdil v 73. minutě Douglas Costa, domácí hráči pak už pouze snížili zásluhou Andrey Pinamontiho. Janov tak zůstal na posledním nesestupovém místě bod před Lecce, které má zápas k dobru.

Lazio stejně jako v sobotu proti Fiorentině po úvodním dějství prohrávalo, po ruce Cira Immobileho se z penalty prosadil Andrea Belotti. Krátce po změně stran ale skóroval právě Immobile a 29. ligovým gólem v sezoně vyrovnal vlastní klubový rekord z ročníku 2017/18.

Obrat dokonal v 73. minutě tečovanou střelou Marco Parolo a Lazio vyhrálo šesté z posledních sedmi utkání. FC Turín je v neúplné tabulce na 14. místě.

Italská fotbalová liga - 29. kolo:

FC Turín - Lazio Řím 1:2 (5. Belotti z pen. - 48. Immobile, 73. Parolo), FC Janov - Juventus Turín 1:3 (76. Pinamonti - 50. Dybala, 57. Ronaldo, 73. Costa).

před 39 minutami

Hollywoodské filmy loni daly rekordní prostor gay a bixsexuálním postavám

V hollywoodských filmech meziročně mírně přibylo gay a bisexuálních postav. Oznámila to nezisková organizace Glaad, která prosazuje práva LGBTQ osob. Ze 118 titulů vyrobených nejznámějšími hollywoodskými studii jich 22, což se rovná 18,6 procenta, obsahovalo LGBTQ postavy, konkrétně například filmy Bombshell nebo Rocketman. Předloni byly LGBTQ postavy k nalezení v 18,2 procentech snímků. Současné číslo je nejvyšší za osm let, kdy organizace seznam sestavuje. Jen v 9 z 22 filmů však byla LGBTQ postava na plátně déle než 10 minut. Vloni navíc v Hollywoodu nevznikl jediný film s transgender postavou, přestože trans komunita byla zastoupena v seriálech jako Pose, Supergirl nebo Láska je Láska. "Přes letošní rekordní výsledek má filmový průmysl stále daleko k tomu, aby férově a správně zobrazoval LGBTQ osoby," míní šéfka organizace Sarah Kate Ellisová.

Zdroj: Reuters