Lazio Řím jde po výhře nad Boloňou do čela italské ligy

29. 2. 2020 17:10
Fotbalisté Lazia Řím porazili doma Boloňu 2:0 a postoupili do čela tabulky italské ligy. Zůstanou tam minimálně týden, protože zápas Juventusu Turín s Interem Milán byl stejně jako další čtyři utkání nejvyšší soutěže odložen kvůli obavám ze šířící se nákazy koronavirem.
Joaquin Correa
Joaquin Correa | Foto: Reuters

Vítězství Laziu zařídily dva slepené góly z prvního poločasu. Nejlepší střelec italské ligy Ciro Immobile se sice tentokrát gólově neprosadil, ale v 18. minutě nahrál Španělu Luisi Albertovi na úvodní branku. Jen o tři minuty později Argentinec Correa zvýšil na 2:0. Skóre se již neměnilo, i kvůli tomu, že oba góly fotbalistů Boloni neuznal videorozhodčí.

Řecký obránce Manolas zařídil Neapoli přesnou hlavičkou vedení nad FC Turín a v závěru třetí vítězství za sebou pečetil Di Lorenzo. Gól Edery v nastaveném čse už jen korigoval výsledek a svěřenci Gennara Gattusa se tak vrátili do boje o účast v Lize mistrů.

Italská fotbalová liga odložila pět víkendových zápasů, které se původně měly hrát na uzavřených stadionech bez diváků. Vedle utkání dosud vedoucího Juventusu s třetím Interem Milán byly odloženy také zápasy AC Milán - FC Janov, Parma - SPAL Ferrara, Udine - Fiorentina a Sassuolo - Brescia. Hrát se budou 13. května.

Italská fotbalová liga - 26. kolo:

Lazio Řím - Boloňa 2:0 (18. Alberto, 21. Correa), Neapol - FC Turín 2:1 (19. Manolas, 83. Di Lorenzo - 90+1. Edera).

Zápas Udine - Fiorentina byl odložen.

před 45 minutami

Junosť Minsk obhájil titul v běloruské hokejové lize

Hokejisté týmu Junosť Minsk obhájili titul v běloruské lize a získali právo účasti v nadcházejícím ročníku Ligy mistrů. V pátém finále zdolali doma Salihorsk 3:2 v prodloužení a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Běloruská liga jako jediná z hokejových soutěží pokračovala i při současné pandemii koronaviru.

O zisku devátého titulu v historii pro Junosť rozhodl v čase 67:54 obránce Vladislav Jerjomenko. Obhájce titulu tak navázal na triumfy i z let 2004 až 2006, 2009 až 2011 a 2016. Junosť zaplnila poslední volné místo v Lize mistrů po ročník 2020/21, kde budou startovat i tři české kluby - Liberec, Třinec a Sparta.

Přehled účastníků hokejové Ligy mistrů pro ročník 2020/21:

Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle, Skelleftea (všechny Švédsko), Curych, Zug, Davos, Ženeva, Biel-Bienne (všechny Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (všechny Finsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing, Eisbären Berlín (všechny Německo), Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec, Sparta Praha (všechny ČR), Salcburk, Bolzano, Vídeň (všechny EBEL), Aalborg (Dánsko), Banská Bystrica (Slovensko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), Junosť Minsk (Bělorusko), SönderjyskE (vítěz Kontinentálního poháru).