Staral se o pýchu Lazia, ale velebil Duceho. Tým chovatele orla okamžitě vyhodil

Sport Sport
23. 10. 2021 11:00
Orel Olympia, živý maskot fotbalistů Laza Řím, přišel o svého trenéra a chovatele. Přistihli ho, jak před tribunami zvedla ruku ve fašistickém pozdravu a vzýval diktátora Benita Mussoliniho.
Fotbalista Francesco Acerbi s živým maskotem klubu Lazio Řím, orlem Olympia.
Fotbalista Francesco Acerbi s živým maskotem klubu Lazio Řím, orlem Olympia. | Foto: Reuters

Před zápasem se majestátně proletěl nad trávníkem Olympijského stadionu v Římě a pak se vrátil ke svému chovateli. Orel Olympia patří neodmyslitelně k fotbalovému klubu Lazio Řím. Ale teď bude mít nového trenéra.

Jeho dosavadní "pán" Juan Bernabe po jedenácti letech končí. Může si za to sám. Fanoušci ho totiž přistihli, jak během vypjatého duelu s Interem Milán směrem k tribunám zvedá ruku ve fašistickém pozdravu a vykřikuje slovo "Duce". Tedy oslovení nechvalně známého vůdce italských fašistů Benita Mussoliniho.

Jakmile se inkriminované video dostalo na sociální sítě, byl Bernabeho osud zpečetěn. Tým z hlavního města Itálie ho okamžitě propustil.

"Udělal jsem to, nepopírám. Mussoliniho respektuji. Udělal pro Itálii to, co Franco pro Španělsko," prohlásil španělský chovatel pro list Il messaggero. Nešťastné gesto prý bral jako vojenský pozdrav. To, že je v Itálii zakázaný, údajně nevěděl.

Orel Olympia ovšem nezůstane bez svého opatrovatele dlouho, tým začal okamžitě hledat náhradu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 27 minutami

Evropská komise vyzvala Polsko k zaplacení pokuty za činnost orgánu trestajícího soudce

Evropská komise vyzvala Polsko, aby zaplatilo pokutu za to, že přes rozhodnutí unijního soudu neukončilo činnost disciplinární komory, tedy orgánu, který se zabývá prohřešky soudců. Podle agentury Reuters to ve čtvrtek uvedl mluvčí komise. Varšava má na reakci 45 dní. Pokud podobně jako v případě sporu o důl Turów pokutu zaplatit odmítne, strhne jí komise peníze z unijních fondů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy