Inter porazil Pescaru 3:0 a posunul se na čtvrté místo před Lazio

Aktualizováno 28. 1. 2017 22:57
Lazio Řím prožilo smolný zápas. Proti Chievu Verona mělo střeleckou převahu, ale kvůli gólu v poslední minutě prohrálo 0:1. V tabulce italské ligy navíc spadlo za Inter, který poslední Pescaru porazil jasně 3:0.
Eder
Eder | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Interu Milán porazili v 22. kole italské ligy poslední Pescaru jasně 3:0 a po sedmé výhře za sebou se v tabulce posunuli na čtvrté místo před Lazio. Římané i přes velkou střeleckou převahu podlehli Chievu Verona 0:1, o čemž v poslední minutě rozhodl Roberto Inglese. Lazio prohrálo podruhé za sebou, veronský celek naopak uspěl po sérii čtyř zápasů bez bodového zisku.

V Miláně otevřel skóre v 23. minutě D'Ambrosio a stal se prvním obráncem Interu, který se v této sezoně gólově prosadil. Ještě před přestávkou pak Perišič předložil míč před branku Máriovi a portugalský mistr Evropy bez problémů zakončil.

Ač se i hosté dostali do několika šancí, Handanovič překonán nebyl a i v druhém poločase zaúřadovali domácí. V 71. minutě přišel na hřiště Éder a o dvě minuty později po Icardiho pasu skóroval. Gól sice neměl být uznán pro ofsajd, sudí Calvarese ale nezasáhl. Éder tak stylově oslavil jubilejní 200. zápas v Serii A.

Lazio mělo od začátku herně navrch a za bezbrankový stav Chievo vděčilo zejména brankáři Sorrentinovi, který si poradil například s dvěma šancemi Parola nebo s Andersonovou střelou.

Hosté se osmělili až v závěrečné desetiminutovce. Nejprve obránce Cacciatore technickým pokusem jen těsně minul Strakoshovu branku, v 90. minutě ale Gobbi předložil míč ve vápně Inglesemu a ten rozhodl o první výhře Chieva na hřišti Lazia po čtyřech letech.

Italská fotbalová liga - 22. kolo:

Lazio Řím - Chievo 0:1 (90. Inglese), Inter Milán - Pescara 3:0 (23. D'Ambrosio, 43. Mário, 73. Éder).