Ronaldo oslavil 300. gól v La Lize a rozhodl o výhře Realu

3. 3. 2018 23:15
Před Ronaldem stejné mety dosáhl v La Lize jen argentinský útočník Barcelony Lionel Messi.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Madrid - Cristiano Ronaldo oslavil jubilejní 300. branku ve španělské fotbalové lize a při výhře Realu Madrid 3:1 nad Getafe zároveň otevřel čtvrtou stovku zásahů. Před Ronaldem stejné mety dosáhl v La Lize jen argentinský útočník Barcelony Lionel Messi. Sevilla porazila Bilbao 2:0 a upevnila si pátou pozici v tabulce. Na čtvrtou Valencii, jež má nedělní duel s Betisem k dobru, ztrácí pět bodů. Šestý Villarreal podlehl Gironě 0:2.

Real vedl od 23. minuty zásluhou Balea, který nikým nehlídaný zužitkoval Iscovu přihrávku uvnitř vápna. V závěru poločasu zvýšil na 2:0 Ronaldo, kterému předložil míč Benzema. Portugalská hvězda si následně poradila s obránci i brankářem Martínezem. Ronaldo dosáhl 300. gólu v 286. zápase, Messimu to trvalo o 48 zápasů déle.

S Getafe to vypadalo ještě hůř ve 47. minutě, poté co byl po druhé žluté kartě vyloučen Rémy. Přesto se hosté dostali ke kontaktnímu gólu. V 65. minutě fauloval Nacho ve vápně Molinu a nařízenou penaltu proměnil Portillo.

Real si chtěl vzít dvoubrankové vedení hned zpět. Téměř vzápětí rozvlnil síť podruhé Ronaldo, gól ale nebyl uznán kvůli útočnému faulu a vzápětí Portugalec neproměnil velkou šanci. Dvanáct minut před koncem už se ale Ronaldo dočkal, po Marcelově centru zakončil přesně hlavou.

V závěru ještě Bale nastřelil tyč. Getafe znovu potvrdilo, že na domácím hřišti podává dobré výkony (ze 14 zápasů jich 8 vyhrálo a ve třech remizovalo), ale venku se mu nedaří. Naposledy vyhrálo 8. září na hřišti Leganés.

Sevilla měla proti Bilbau od začátku šance, Correa, Sarabia ani Muriel ale zprvu neuspěli. Poslední jmenovaný však v 27. minutě otevřel skóre přízemní střelou ke vzdálenější tyči a o pět minut později upravil na 2:0 po N'Zonziho centru hlavičkou Vázquez.

Girona vyhrála na hřišti soupeře poprvé od 11. prosince. Na hřišti Villarrealu ji poslal do vedení Stuani, který vstřelil 14. gól v sezoně a prožívá nejlepší ročník ve španělské nejvyšší soutěži. V závěru pojistil výhru hostů Lozano.

Brankář Maksym Koval neprožil povedený debut v La Lize. V lednu přišel do Deportiva La Coruňa na hostování z Dynama Kyjev a dnes proti Eibaru dostal první šanci, po 39 minutách byl však vyloučen. La Coruňa, jež je na předposledním místě, získala bod za remízu 1:1.

Španělská fotbalová liga - 27. kolo:

Villarreal - Girona 0:2 (16. Stuani, 80. Lozano), FC Sevilla - Bilbao 2:0 (27. Muriel, 32. Vázquez), La Coruňa - Eibar 1:1 (33. vlastní Dmitrovič - 11. Inui), Leganés - Málaga 2:0 (55. Eraso, 62. Amrabat), Real Madrid - Getafe 3:1 (45. a 78. Ronaldo, 24. Bale - 65. Portillo z pen.).