Kuijt završil kariéru jako kapitán vítězů nizozemské ligy

ČTK ČTK
17. 5. 2017 19:34
Dirk Kuijt, jenž v neděli dovedl fotbalisty Feynoordu Rotterdam jako kapitán k prvnímu nizozemskému titulu po osmnácti letech, ukončil kariéru. Šestatřicetiletý útočník se právě kvůli triumfu v lize před dvěma lety do svého bývalého klubu vrátil a s fotbalem se rozloučil v "hollywoodském" stylu. Kuijt sice nebyl v minulých měsících stabilním členem základní sestavy, ale v nedělním závěrečném ligovém kole zařídil svému týmu hattrickem vítězství 3:1 nad Heraclesem Almelo a tím i titul. K prodloužení kariéry už dlouholetého nizozemského reprezentanta nezlákala ani vidina Ligy mistrů a dnes o konci informoval trenéra Giovanniho van Bronckhorsta.
Dirk Kuijt ve své bohaté kariéře oblékl také dres Fenerbahce Istanbul.
Dirk Kuijt ve své bohaté kariéře oblékl také dres Fenerbahce Istanbul. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy