Krůček od senzace. Manchester United udolal doma soka ze třetí ligy až na penalty

25. 9. 2019 23:22
Je to, jako kdyby třeba Zápy uhrály na Letné remízu a Sparta je vyřadila až na penalty. Tak se v anglickém Ligovém poháru trápil slavný Manchester United se třetiligovým Rochdalem.
Luke Matheson z Rochdalu slaví gól, který vstřelil na Old Trafford do sítě Manchesteru United | Foto: Reuters

Jasný favorit si na Old Trafford nebyl schopen poradit s až sedmnáctým celkem třetí anglické nejvyšší soutěže. Teprve v 68. minutě se United dostali do vedení, když se znovu trefil sedmnáctiletý Mason Greenwood. Tentýž hráč minulý týden zachránil Red Devils v Evropské lize, když jediným gólem rozhodl o utrápené výhře 1:0 nad kazašskou Astanou.

Jenže tentokrát Manchester čisté konto neudržel. Hned o osm minut později vyrovnal dokonce ještě o rok mladší Luke Matheson a svěřenci trenéra Oleho Gunnara Solskjaera, který poslal na hřiště i hvězdy typu Paula Pogby či Juana Maty, už nedokázali strhnout vedení na svou stranu ani v šestiminutovém nastavení.

Penalty prvotřídní senzaci ale nedovolily. Zatímco za domácí proměnilo všech pět střelců, Jimmy Keohane na straně outsidera ve druhé sérii nevyzrál na Sergia Romera…