Krůček od senzace. Manchester United udolal doma soka ze třetí ligy až na penalty

25. 9. 2019 23:22
Je to, jako kdyby třeba Zápy uhrály na Letné remízu a Sparta je vyřadila až na penalty. Tak se v anglickém Ligovém poháru trápil slavný Manchester United se třetiligovým Rochdalem.
Luke Matheson z Rochdalu slaví gól, který vstřelil na Old Trafford do sítě Manchesteru United | Foto: Reuters

Jasný favorit si na Old Trafford nebyl schopen poradit s až sedmnáctým celkem třetí anglické nejvyšší soutěže. Teprve v 68. minutě se United dostali do vedení, když se znovu trefil sedmnáctiletý Mason Greenwood. Tentýž hráč minulý týden zachránil Red Devils v Evropské lize, když jediným gólem rozhodl o utrápené výhře 1:0 nad kazašskou Astanou.

Jenže tentokrát Manchester čisté konto neudržel. Hned o osm minut později vyrovnal dokonce ještě o rok mladší Luke Matheson a svěřenci trenéra Oleho Gunnara Solskjaera, který poslal na hřiště i hvězdy typu Paula Pogby či Juana Maty, už nedokázali strhnout vedení na svou stranu ani v šestiminutovém nastavení.

Penalty prvotřídní senzaci ale nedovolily. Zatímco za domácí proměnilo všech pět střelců, Jimmy Keohane na straně outsidera ve druhé sérii nevyzrál na Sergia Romera…

před 8 minutami

Na počest zesnulého předsedy Senátu Kubery bude pondělí 3. února v Česku dnem státního smutku. Usnesení vlády ukládá vyvěšení vlajek na půl žerdi.

Aktualizováno před 20 minutami

Šéf ČTÚ rezignoval kvůli aukci 5G kmitočtů

Předseda Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Jaromír Novák dnes rezignoval. Důvodem je snaha ministerstva průmyslu a obchodu změnit podmínky aukce kmitočtů pro mobilní sítě 5G. Novák to uvedl v rezignačním dopise zveřejněném na Twitteru.

Ministerstvo vedené vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) dnes vládě předložilo materiál o dalším směřování aukce, který s ČTÚ jako organizátorem soutěže nekonzultovalo. Novák stál v čele regulačního úřadu od roku 2013. Předtím působil na ministerstvu průmyslu jako ředitel divize digitální ekonomiky.