Krmenčík se poprvé trefil v belgické lize, využil centr exslávisty

12. 9. 2020 23:12
Reprezentační útočník Michael Krmenčík se poprvé gólově prosadil v belgické fotbalové lize. V utkání 5. kola skóroval při výhře svých Brugg 4:1 nad mužstvem Waasland-Beveren.
Michael Krmenčík
Michael Krmenčík | Foto: Tomáš Liška

Krmenčík začal utkání na lavičce a na trávník se dostal až 65. minutě za stavu 3:1. Bývalý útočník Viktorie Plzeň si šest minut před koncem naskočil na centr Ukrajince Eduarda Sobola, který také prošel nejvyšší českou soutěží a hrál za Slavii či Jablonec, a mezi střelce se zapsal ve svém devátém utkání v soutěži.

Belgická fotbalová liga - 5. kolo:

Mechelen - Ostende 0:1, Lovaň - Standard Lutych 1:0, FC Bruggy - Waasland-Beveren 4:1 (poslední gól domácích Krmenčík).

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.