"Já vám říkal, že se rozstřílí." Krmenčík dvěma góly nadchl trenéra Brugg

ČTK mih ČTK, mih
Aktualizováno 20. 9. 2020 17:56
Útočník Michael Krmenčík vstřelil dva góly v belgické fotbalové lize při vysokém vítězství Brugg 6:0 na hřišti Waregemu. Český reprezentant potvrdil střeleckou formu, v posledních třech soutěžních zápasech se trefil čtyřikrát.
Michael Krmenčík na snímku z reprezentačního zápasu proti Severnímu Irsku.
Michael Krmenčík na snímku z reprezentačního zápasu proti Severnímu Irsku. | Foto: Milan Kammermayer

Krmenčík dostal poprvé v sezoně šanci v základní sestavě a důvěru splatil v 19. minutě. V náběhu přebral Rostagnolův centr, elegantně si zasekl míč kolem obránce a střelou do protipohybu nedal brankáři šanci. V 41. minutě pak pohotově dorazil hlavou míč odražený od břevna.

Český snajpr se v dresu Brugg dlouho hledal a spekulovalo se o jeho odchodu. "Já jsem vám říkal, že se rozstřílí. Jsem za něj šťastný, že potvrdil to, co ukazuje v tréninku," chválil Krmenčíka trenér Philippe Clement.

Na druhou stranu ale prý dál hledá dalšího útočníka jako posilu. "Čeká nás náročný program a potřebujeme rozšířit naše možnosti. Když se Michaelovi začalo dařit, neznamená to, že měníme plány," dodal kouč.

Od října totiž čeká belgického šampiona skupinová fáze Ligy mistrů a tedy větší vytížení. Bývalý hráč Plzně odehrál v nedělním utkání 72 minut a rozšířil své gólové konto v nové sezoně na tři ligové zásahy. V průměru potřeboval na jeden gól 44 minut.

Bruggy vyhrály potřetí v řadě. Obhájci titulu ztrácí po šesti kolech šest bodů na vedoucí a zatím stoprocentní Charleroi.