Krize Barcelony trvá. Real porazil Atlético a navýšil náskok v čele

Aktualizováno 12. 12. 2021 23:10
Fotbalisté Realu Madrid ve šlágru 17. kola španělské ligy doma porazili městského rivala a obhájce titulu Atlético 2:0 a vyhráli desáté soutěžní utkání za sebou.
Zklamaný Sergio Busquets.
Zklamaný Sergio Busquets. | Foto: Reuters

"Bílý balet" vede neúplnou tabulku o osm bodů před Sevillou, která má zápas k dobru. Barcelona po středeční porážce 0:3 s Bayernem Mnichov a vyřazení z Ligy mistrů remizovala v Pamploně 2:2. Trápící se Katalánci přišli o výhru v 86. minutě a jsou až na osmém místě.

Real poslal do vedení v 16. minutě Benzema výstavní střelou z voleje po přihrávce Viníciuse Júniora. Francouzský útočník v letošním roce zaznamenal 36 soutěžních branek a vylepšil své kariérní maximum. Odpovědět mohl Griezmann, ale brankář Courtois jeho přímý kop zneškodnil.

Domácí po dalším rychlém protiútoku v 57. minutě přidali pojistku, Vinícius Júnior tentokrát připravil gól Asensiovi. Atlético ani v závěru nepřekonala výborného Courtoise a je na čtvrtém místě. Real poprvé v historii na svém hřišti neinkasoval ve čtyřech ligových madridských derby po sobě.

Barcelona v Pamploně otevřela skóre ve 12. minutě díky Nicovi, ale už za necelé dvě minuty odpověděl David García. Hostům vyšel i vstup do druhého poločasu a ve 49. minutě jim vrátil náskok Ezzalzouli. Osasuna však soupeře zatlačila a v závěru vyrovnal střídající Ávila. Svěřenci trenéra Xaviho ztrácí propastných 18 bodů na Real, i když úhlavní rival odehrál o utkání víc.

Betis v Seville porazil San Sebastian jasně 4:0, počtvrté v řadě zvítězil a je na třetí příčce. Dvě branky vstřelil Moreno, po jednom gólu přidali Juanmi a Fekir.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Villarreal - Vallecano 2:0 (32. Mandi, 36. G. Moreno z pen.), Pamplona - FC Barcelona 2:2 (14. D. García, 86. Ávila - 12. Nico, 49. Ezzalzouli), Betis Sevilla - San Sebastian 4:0 (14. a 79. Moreno, 57. Juanmi, 66. Fekir), Real Madrid - Atlético Madrid 2:0 (16. Benzema, 57. Asensio).

1. Real Madrid 17 13 3 1 39:15 42
2. FC Sevilla 16 10 4 2 26:11 34
3. Betis Sevilla 17 10 3 4 30:18 33
4. Atlético Madrid 16 8 5 3 27:18 29
5. San Sebastian 17 8 5 4 19:17 29
6. Vallecano 17 8 3 6 24:18 27
7. Valencie 17 6 7 4 26:23 25
8. FC Barcelona 16 6 6 4 25:19 24