Krize Arsenalu graduje, v lize padl i s Brightonem. City si poradilo i s Chelsea

Aktualizováno 4. 3. 2018 19:20
Fotbalový Arsenal v novém roce sehrál 14 zápasů, ale vyhrál jen čtyři. Naposledy padl 1:2 s Brightonem, což byla už čtvrtá porážka Gunners v řadě.
Petr Čech
Petr Čech | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City porazili v šlágru 29. kola anglické ligy obhájce titulu Chelsea 1:0 a mají v čele tabulky náskok 18 bodů před Liverpoolem. Arsenal prohrál na hřišti Brightonu 1:2. Petr Čech chyboval při prvním gólu a na 200. vychytanou nulu v Premier League čeká už jedenáct zápasů.

První poločas na stadionu Etihad patřil domácímu Manchesteru City. V největší šanci Sané už překonal Courtoise, jeho dělovku ale skvělým obranným zákrokem zneškodnil na brankové čáře obránce Azpilicueta.

Sané byl i u druhé příležitosti svého týmu, po jeho průniku zakončil Bernardo Silva těsně nad břevno. Chelsea poprvé po 15 letech nevyslala v průběhu první půle zápasu Premier League na soupeřovu branku ani jednu střelu.

Bernardo Silva se nakonec dočkal gólu hned po změně stran, kdy se po Christensenově chybě dostal k míči De Bruyne a naservíroval ho portugalskému křídlu před prázdnou bránu. V těžkých podmínkách za hustého deště si Chelsea vypracovala pouze jednu gólovou příležitost, v nastaveném čase Alonso jen těsně minul volejem branku.

"Citizens" vytvořili rekord Premier League v počtu přihrávek za zápas, celkem jich poslali 902. Chelsea po druhé porážce za sebou ztrácí na příčky zajišťující účast v Lize mistrů pět bodů.

V zápase Arsenalu s Brightonem vyboxoval Čech v sedmé minutě míč po Grossově rohovém kopu pouze na hranici malého vápna, odkud ho poslal do prázdné branky Dunk. Český brankář se naopak vytáhl při Knockaertově šanci, v 26. minutě ale inkasoval podruhé.

Gross poslal přesný centr z pravé strany přímo na hlavu Murrayho, který dostal míč pod padajícím Čechem do sítě. Zkušený anglický útočník vstřelil v posledních pěti ligových zápasech pět branek.

"Kanonýři" se vrátili do zápasu krátce před koncem poločasu. Xhaka našel v pokutovém území Aubameyanga, jenž chytře tečoval balón za Ryanova záda. V poslední akci úvodního dějství trefil Koscielny hlavou tyč. Po změně stran už si ale favorit žádný větší tlak nevytvořil, nepomohlo mu ani sedmiminutové nastavení, zapříčiněné dlouhým ošetřováním zraněného Schelotta.

Svěřenci trenéra Arséna Wengera prohráli poprvé od roku 2002 čtyři soutěžní utkání za sebou, z toho tři v Premier League. Brighton naopak neprohrál v lize už pětkrát v řadě a na první sestupové místo má náskok sedmi bodů

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

Brighton - Arsenal 2:1 (7. Dunk, 26. Murray - 43. Aubameyang), Manchester City - Chelsea 1:0 (46. B. Silva).