Lampardova premiéra byla jako z hororu, Chelsea utrpěla od United historický debakl

11. 8. 2019 19:58
Fotbalisté Manchesteru United porazili v nejsledovanějším zápase prvního kola anglické Premier League Chelsea 4:0. Frankovi Lampardovi tak soutěžní premiéra v roli trenéra londýnského klubu a generálka na středeční zápas o Superpohár proti Liverpoolu hodně zhořkla.

Už v 18. minutě francouzský stoper Kurt Zouma přidržel v šestnáctce Marcuse Rashforda a sám faulovaný proměnil pokutový kop. Anglický reprezentační útočník ještě do přestávky dostal míč do sítě podruhé, ale rozhodčí gól neuznali kvůli těsnému ofsajdu.

Po změně stran v rozpětí tří minut přidali Francouz Anthony Martial a znovu Rashford další dvě branky a kanonádu završil Daniel James, nová posila ze Swansea. Chelsea utrpěla nejhorší debakl na Old Traffordu v historii Premier League.

Hosté sice měli větší držení míče i víc střel, ale obranu, kterou dirigoval Harry Maguire, nejdražší obránce světa, nepokořili. A když Abraham a Emerson přece jen překonali brankáře De Geu, zastavila jejich střely tyč.

Fotbalisté Arsenalu vstoupili do nové sezony výhrou na hřišti Newcastlu 1:0 a potvrdili, že se jim proti tomuto soupeři daří. Za posledních sedm let vyhráli 13 ze 14 vzájemných zápasů. Král střelců minulého ročníku gabonský útočník Pierre-Emerick Aubameyang využil v 58. minutě chybu domácích v rozehrávce a po rychlém brejku překonal slovenského brankáře Martina Dúbravku.

Wolverhampton sice vyhrál všechny tři zápasy v předkolech Evropské ligy, ale v Leicesteru se musel spokojit s bezbrankovou remízou. Diváci se na takovou přestřelku jako v posledním vzájemného zápase, který Vlci vyhráli 4:3, těšili marně. A když už belgický záložník Leander Dendoncker rozjásal fanoušky hostů, zrušilo gól video, které má letos v soutěži premiéru. Odhalilo, že střele předcházela hra rukou.

Anglická fotbalová liga - 1. kolo:

Manchester United - Chelsea 4:0 (18. z pen. a 67. Rashford, 65. Martial, 81. James), Newcastle - Arsenal 0:1 (58. Aubameyang), Leicester - Wolverhampton 0:0.

Francouzský vicemistr z Lille našel nového střelce

Francouzský vicemistr z Lille zahájil sezonu ligovým vítězstvím nad Nantes 2:1. Postaral se o to dvěma góly nigerijský útočník Victor Osimhen, nová posila z belgického Charleroi. Hned v premiéře naznačil, že by mohl nahradit nejlepšího střelce týmu z minulého ročníku Nicolase Pépého, který přestoupil do Arsenalu.

O úspěšný start mistrovského Paris St. Germain se naproti tomu zasloužily dosavadní osvědčené opory. Edinson Cavani z penalty, Kylian Mbappé a Ángel di María se postarali o výhru 3:0 nad Nimes a ukázali, že se mohou obejít i bez hvězdného Neymara, o jehož odchodu zpět do Španělska se spekuluje. Brazilcovu absenci v úvodním zápase klub oznámil s předstihem, oficiálně to vysvětlil zraněním kotníku.

Ligový nováček z Met uhrál remízu 1:1 na hřišti Štrasburku. Domácí sice vstřelili dvě branky, ale tu druhou zrušilo video kvůli ofsajdu.

Francouzská fotbalová liga - 1. kolo:

Lille - Nantes 2:1 (19. a 80. Osimhen - 51. Girotto), Štrasburk - Mety 1:1 (21. Thomasson - 47. Diallo), Paris St. Germain - Nimes 3:0 (24. Cavani z pen., 56. Mbappé, 69. Di María).