Kouč Solari po nečekané porážce Realu kritizoval videorozhodčího

7. 1. 2019 11:00
Trenér fotbalistů Realu Madrid Santiago Solari po nečekané domácí porážce 0:2 se San Sebastianem kritizoval videorozhodčího. Argentinský kouč se zlobil, že v nedělním zápase španělské ligy "Bílý balet" nekopal podle jeho názoru jasnou penaltu, a zpochybnil smysl technologie VAR.
Santiago Solari, trenér Realu Madrid
Santiago Solari, trenér Realu Madrid | Foto: Reuters

V 65. minutě za stavu 0:1 útočníka Viníciuse v pokutovém území zasáhl brankář Gerónimo Rulli. Hlavní sudí José Luis Munuera ale nenařídil penaltu a situaci si ani neprohlédl na videu.

"Pokud VAR není použit v takové chvíli, pak ztrácí smysl své existence," řekl Solari na tiskové konferenci. "Jsme lidé a všichni děláme chyby, ale pokud máte šance si znovu prohlédnout důkazy a neuděláte to, těžko se to chápe," přidal dvaačtyřicetiletý trenér.

Videotechnologie funguje ve španělské nejvyšší soutěži od začátku této sezony. Podle protokolu může obsluha VAR hlavního rozhodčího požádat o přezkoumání situace pouze v případě jasné chyby.

Podle Solariho mohl madridský tým zahrávat pokutový kop i v prvním poločase po kontaktu kapitána Sergia Ramose se záložníkem Asierem Illarramendim. "První incident také možná byl penaltový, ale tady dokážu pochopit, že rozhodčí a VAR mohli mít pochybnosti. Ale ve druhém případě je to prostě penalta každý den v týdnu," prohlásil Solari.

Jeho svěřenci poprvé inkasovali už ve třetí minutě, kdy Willian José proměnil penaltu. Po hodině hry byl domácí Lucas Vázquez vyloučen za dvě žluté karty a v závěru přidal pojistku San Sebastianu Rubén Pardo. Real v této sezoně španělské ligy utrpěl šestou porážku, po 18 kolech je v tabulce až pátý se ztrátou deseti bodů na vedoucí Barcelonu.