Koubek s Morávkem pomohli Augsburgu k remíze s Bayernem

Aktualizováno 19. 10. 2019 20:50
Fotbalisté Bayernu Mnichov dvakrát překonali českého brankáře Tomáše Koubka, přesto v osmém kole německé ligy znovu ztratili body a v Augsburgu remizovali 2:2.
Tomáš Koubek se raduje s trenérem Martinem Schmidtem.
Tomáš Koubek se raduje s trenérem Martinem Schmidtem. | Foto: Reuters

Celý zápas za Augsburg odehrál i záložník Jan Morávek stejně jako Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie při remíze Brém 1:1 s Herthou. V berlínském celku nastoupil v základní sestavě Vladimír Darida.

Mönchengladbach prohrál v Dortmundu 0:1, přesto zůstává ve vyrovnané tabulce na prvním místě. Zraněný Patrik Schick chyběl Lipsku, které v souboji dvou celků ze špičky ligy hrálo 1:1 s Wolfsburgem.

Augsburg se proti obhájci titulu ujal vedení hned v první minutě. Rani Khedira prodloužil hlavou za obranu na Marca Richtera, který ve skluzu překonal Manuela Neuera. Bayern vyrovnal po čtvrthodině hry, kdy si sice Koubek na hlavičku Roberta Lewandowského sáhl, míč ale mimo tři tyče nedokázal vytěsnit.

Polský kanonýr se trefil i v osmém ligovém zápase v sezoně a suverénně vládne s 12 góly tabulce střelců.

Před pauzou Koubkovi pomohla po voleji Sergeho Gnabryho tyč, stejný hráč ho ale ve 49. minutě přece jen překonal. Ve druhém poločase český gólman udržel naděje svého týmu na body při šancích Kingsleyho Comana a znovu Gnabryho.

A tak ve druhé minutě nastavení vyrovnal Alfred Finnbogason po spolupráci střídajících hráčů se Sergiem Córdovou. Bayern ztratil body po domácí porážce s Hoffenheimem podruhé za sebou.

V duelu dvou Borussií dopravil jako první míč do sítě dortmundský Thorgan Hazard, po konzultaci s videorozhodčím ale nakonec gól kvůli ofsajdu neplatil. Jeden ze soupeřů pražské Slavie v základní skupině Ligy mistrů se dočkal až v 58. minutě, kdy Marco Reus zužitkoval Hazardovu kolmici za obranu.

Dortmund porazil svého rivala podeváté v řadě a přiblížil se mu na rozdíl jednoho bodu. Mönchengladbach je v čele o skóre před Wolfsburgem, pouhé dva body na něj ale ztrácí ještě devátý Leverkusen. V případě nedělního vítězství nad Hoffenheimem se může na první místo posunout Schalke.

Brémy brzy vedly díky devatenáctiletému Joshu Sargentovi, ale v 70. minutě překonal Pavlenku střelou na zadní tyč Dodi Lukebakio. Werder už čtyři zápasy čeká na výhru, nevyužil možnost posunout se v tabulce před dnešního soupeře a zůstal těsně za ním na 11. místě.

Německá fotbalová liga - 8. kolo:

Augsburg - Bayern Mnichov 2:2 (1. Richter, 90.+2 Finnbogason - 14. Lewandowski, 49. Gnabry), Brémy - Hertha Berlín 1:1 (7. Sargent - 70. Lukebakio), Düsseldorf - Mohuč 1:0 (82. Hennings), Lipsko - Wolfsburg 1:1 (54. Werner - 82. Weghorst), Union Berlín - Freiburg 2:0 (1. Bulter, 84. Ingvartsen), Dortmund - Mönchengladbach 1:0 (58. Reus).