Koubek neodolal drtivé síle. Paris St. Germain vyhrál v Rennes a je stále bez ztráty

23. 9. 2018 17:13
Neymar a spol. sice prohrávali na půdě jabloneckého přemožitele 0:1, třemi góly však skóre otočili.
fotbal, francouzská liga 2018/2019, Rennes - Paris St. Germain, Tomáš Koubek a Edinson Cavani | Foto: Reuters

Paříž - Český gólman Tomáš Koubek nezabránil v 6. kole francouzské fotbalové ligy vítězství favorizovaného Paris St. Germain na půdě Rennes. Lídr tabulky sice brzy prohrával po vlastním gólu Rabiota, jenže těsně před přestávkou vyrovnal Di María a po změně stran přidali další dvě trefy hvězdného celku Meunier a Choupo-Moting. Tým Rennes, který ve čtvrtek zdolal v Evropské lize 2:1 Jablonec, tak na Neymara a spol. nevyzrál.

Záložník Jaroslav Plašil se na rozdíl od pohárového utkání proti pražské Slavii neobjevil v nominaci Bordeaux k zápasu na hřišti Guingampu. Jeho tým na hřišti posledního vyhrál 3:1 a posunul se na 13. místo.

Skóre otevřel v 53. minutě Kamano, ale domácí vyrovnali z penalty zásluhou Thurama. O vítězství Bordeaux rozhodl až v 80. minutě po vynikající Corneliusově přihrávce za obranu střídající Karamoh. V nastaveném čase upravil na dvoubrankový rozdíl další střídající hráč De Préville.

Francouzská fotbalová liga - 6. kolo:

Rennes - Paris St. Germain 1:3 (11. vlastní Rabiot - 45. Di María, 61. Meunier, 83. Choupo-Moting), Guingamp - Bordeaux 1:3 (70. Thuram z pen. - 53. Kamano, 80. Karamoh, 90.+4 De Préville), Lyon - Marseille 4:2 (51. a 60. Traoré, 27. Aouar, 74. Fekir z pen. - 39. Thauvin, 82. N'Jie).