Bayern týden po debaklu ve Frankfurtu deklasoval 4:0 Dortmund

Aktualizováno 9. 11. 2019 20:34
Fotbalisté Bayernu Mnichov týden po debaklu 1:5 ve Frankfurtu a odvolání trenéra Nika Kovače deklasovali ve šlágru bundesligy 4:0 Borussii Dortmund.
Serge Gnabry a jeho spoluhráči z Bayernu Mnichov se radují z gólu proti  Borussii Dortmund
Serge Gnabry a jeho spoluhráči z Bayernu Mnichov se radují z gólu proti Borussii Dortmund | Foto: Reuters

Dva góly úřadujícího mistra vstřelil polský kanonýr Robert Lewandowski, jenž tak potvrdil skvělou podzimní formu a jako první v historii bundesligy se trefil v jedenácti kolech po sobě.

Lewandowski, jenž má po dnešku na kontě už 16 gólů, otevřel skóre v 17. minutě a pak s ním pohnul ještě čtvrt hodiny před koncem. Druhý gól před 75 tisíci diváků vstřelil čtyři minuty po přestávce Serge Gnabry a výsledek uzavřel vlastním gólem obránce Mats Hummels, jenž se v létě vrátil do Borussie po tříletém působení v Bayernu.

Mnichovský tým tak vyhrál i druhý zápas pod dočasným koučem Hansem-Dieterem Flickem, poté co ve středu v Lize mistrů zdolal Olympiakos Pireus. V tabulce se Bayern posunul na třetí místo bod za vedoucí Mönchengladbach, jenž v neděli hostí Brémy.

Brankář Tomáš Koubek pomohl fotbalistům Augsburgu chycenou penaltou k vítězství 1:0 v Paderbornu. Hosté vyhráli po šesti zápasech. Lipsko bez zraněného Patrika Schicka zvítězilo na hřišti Herthy Berlín 4:2 a je na druhém místě o skóre před Bayernem se ztrátou bodu na první Mönchengladbach. V dresu poraženého celku odehrál celý zápas záložník Vladimír Darida.

Koubek se vyznamenal v sedmé minutě, když vystihl směr penalty Klause Gjasuly a zabránil mu ve skórování. Vítězný gól Augsburgu padl v 41. minutě díky Philippu Maxovi, který z přímého kopu zakroutil míč ukázkově k tyči. Pro Koubka to bylo druhé bundesligové utkání s čistým kontem.

Od 75. minuty naskočil do hry v dresu hostů záložník Jan Morávek. Naopak stoper Augsburgu Marek Suchý kvůli zranění znovu chyběl.

Lipsko prohrávalo od 32. minuty, ale do konce prvního poločasu stav otočilo. Nejdříve vyrovnal z penalty Timo Werner a v první minutě nastavení dokonal zvrat Marcel Sabitzer. V závěru druhého poločasu přidali další branky hostů Kevin Kampl a znovu Werner, který je s 11 góly druhým nejlepším střelcem soutěže. Konečný výsledek stanovil domácí útočník Davie Selke. Hertha prohrála v lize potřetí za sebou.

Schalke doma remizovalo s Düsseldorfem 3:3. Domácí třikrát vedli, ale za hosty vždy odpověděl Rouwen Hennings, jenž zaznamenal hattrick.

Nováček Union Berlín podruhé za sebou zvítězil. Z Mohuče si odvezl výhru 3:2. Union vedl po 51 minutách o tři branky, o což se dvěma trefami postaral Sebastian Andersson. Domácí, kteří v minulém kole prohráli v Lipsku 0:8, se v závěru přiblížili na rozdíl jediného gólu, ale vyrovnat se jim nepovedlo.

Německá fotbalová liga - 11. kolo:

Hertha Berlín - Lipsko 2:4 (32. Mittelstädt, 90.+2 Selke - 38. z pen. a 90.+1 Werner, 45.+1 Sabitzer, 86. Kampl), Mohuč - Union Berlín 2:3 (81. Onisiwo, 90.+4 Brosinski - 45.+3 a 51. Andersson, 30. Ingvartsen), Paderborn - Augsburg 0:1 (41. Max), Schalke - Düsseldorf 3:3 (33. Caligiuri, 67. Kabak, 79. Serdar - 62. z pen., 74. a 85. Hennings), Bayern Mnichov - Dortmund 4:0 (17. a 76. Lewandowski, 47. Gnabry, 80. vlastní Hummels).

1. Mönchengladbach 10 7 1 2 21:10 22
2. Lipsko 11 6 3 2 29:12 21
3. Bayern Mnichov 11 6 3 2 29:16 21
4. Hoffenheim 11 6 2 3 16:14 20
5. Dortmund 11 5 4 2 23:15 19
6. Schalke 11 5 4 2 20:14 19
7. Freiburg 10 5 3 2 19:12 18
8. Eintracht Frankfurt 10 5 2 3 21:15 17